Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunanlar 'ya talip

Giriş Tarihi: 5.3.2013 10:08 Güncelleme Tarihi: 5.3.2013 14:01

Yunan piyango şirketi Intralot'un Üst Yöneticisi Antonopoulos, 'nun özelleştirilmesiyle çok yakından ilgilendiklerini söyledi.

Yunan piyango şirketi Intralot'un Üst Yöneticisi Antonopoulos, 'nun özelleştirilmesiyle çok yakından ilgilendiklerini söyledi. Şirket 2006 yılında da bir konsorsiyumla ihaleye gireceğini açıklamıştı.

Türk-Yunan İş Forumu Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla İstanbul'da toplandı.

Yunan Intralot'un Üst Yöneticisi Constantinos Antonopoulos Milli Piyango ihalesiyle ilgilendiklerini açıkladı.

Antonopoulos, ''İhale iptal edildi. Hükümet yeniden ihaleye çıkacağını duyurdu. Intralot Milli Piyango'nun yönetiminde büyük bir değer yaratabilir. Süreçle çok yakından ilgileniyoruz. Türkiye'ye yıllar içerisinde yıllık 100 milyon doların üzerinde yatırım yaptık. Geri dönüşünü de aldık. Çok büyük fırsatların olduğu ülkelere Türkiye üzerinden gitmek istiyoruz'' dedi.

Antonopoulos, daha ilk baştan itibaren Türkiye'de sporun geliştirilmesini amaçladıklarını ifade ederek, ''Bahis sektörü Türkiye'de daha önce 17 milyon dolardı, şimdi 3,4 milyar dolarlık bir hacme ulaştı. Türkiye'ye 1,5 milyar doların üzerinde katkıda bulunuyoruz. Biz Türkiye'nin diğer ülkeler içinde bir merkez olmasını istiyoruz. Yunan girişimcileri bunu anlamalı'' şeklinde devam etti.

Antonopoulos sözlerini şöyle sürdürdü;

''Türkiye'nin 'a yaptığı ihracat 1,5 milyar dolarda kaldı. Yunanistan piyasasında mevcudiyetinizi korumak için büyük fırsatlar var. Yatırımlarınızın geri dönüşünü alacaksınız. Intralot oyun sektöründe lider şirketlerden biri. 55 ülkede operasyonumuz var. 5 bin 500 çalışanımız var. 1,2 milyar avroluk ciromuz bulunuyor. Intralot için Türkiye çok önemli. 2001 yılında Türkiye'de çalışmaya başladık. Türkiye bankacılık krizinin ortasındaydı. O zaman bizim yatırımımız Türkiye'ye yapılan en büyük yatırımdı. Yunan şirketlerinin Türkiye'ye girmesi için yolu açtık.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunanlar Milli Piyango'ya talip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN