Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kral 'a hayran kaldı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Türkiye'de resmi temaslarını sürdüren Ürdün Kralı 2'inci Abdullah, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TUSAŞ-TAI) tesislerinde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 6.3.2013 14:55 Güncelleme Tarihi: 6.3.2013 16:37
TUSAŞ tesislerine gelen Cumhurbaşkanı Gül ile Kral Abdullah'ı Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, TUSAŞ Yönetim kurulu Başkanı Yalçın Kaya, Genel Müdür Muharrem Dörtkaşlı ve diğer yetkililer karşıladı.

TUSAŞ Genel Müdürü Dörtkaşlı, Gül ve Kral Abdullah'ın şeref defterini imzalamasının ardından Kral Abdullah'ın babası merhum Kral Hüseyin'in 27 Haziran 1987'de Türkiye'ye yaptığı ziyaret kapsamında TUSAŞ'taki incelemelerinde çekilen fotoğrafı gösterdi.

Cumhurbaşkanı Gül, Kral Abdullah ve beraberindeki heyete TUSAŞ'ın çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Basına kapalı yapılan bilgilendirmeden sonra heyet, tasarım ve üretimleri Türk mühendislerce TUSAŞ tesislerinde gerçekleştirilen insansız hava aracı ANKA, başlangıç temel eğitim uçağı HÜRKUŞ ve taarruz tektik ve keşif helikopteri 'ın sergilendiği hangara geçti.

ANKA ve HÜRKUŞ'u inceleyen Cumhurbaşkanı Gül ve Kral Abdullah'a yetkililer tarafından bilgi verildi. ATAK helikopterinin bulunduğu bölümde incelemelerde bulunan Gül ve Kral Abdullah, yakalarında isimlerinin de yazdığı pilot montlarını giyerek, ATAK helikopterinin pilot kabinine oturdu.

Cumhurbaşkanı Gül, hem helikopter hakkında yetkililerden bilgi alırken, iki lider ATAK helikopterinin önünde basına poz verdi ve daha sonra uçuş kulesine geçti. Gül ve Kral Abdullah, tüm ATAK helikopterinin özel uçuşunu da izledi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kral ATAK'a hayran kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN