Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOBB'un hatasını İTO düzeltti

İTO, meslek komitelerini Ankara'da hatalı olarak belirleyen TOBB'un yanlışını düzeltti. İTO Başkanı Yalçıntaş "İtirazlar doğrultusunda düzenleme yapıldı. Meslek komitesi sayısı arttı" dedi

Giriş Tarihi: 7.3.2013
Oda ve borsalardaki meslek komitelerinin belirlenmesinde yaşanan skandal uygulamalara yapılan itirazlar karşılık buldu. Meslek kodlarını belirleyen NACE uygulaması sonrası TOBB'un yaptığı meslek komitelerinin düzenlenmesinde yaşanan yanlışlar, İstanbul Ticaret Odası (İTO) için çözüldü. İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, İTO üyelerinin büyük tepki gösterdiği meslek komitelelerinde hatadan dönüldüğünü söyledi. Yalçıntaş, "Haklı itirazlar değerlendirildi ve yerine getirildi. İTO'da azalan komite sayısı da arttı" dedi.

KOMİTELERİ TOBB BELİRLEDİ

Odaların meslek komitesi yapısının TOBB tarafından düzenlendiğini söyleyen Yalçıntaş, "Bazı şirketler komite yapılarına itiraz etti. Bunların düzenlenmesiyle ilgi itirazlar gözden geçirildi. Son düzenlemeler yapıldı ve bunları bakanlıkla paylaştık" dedi. Yalçıntaş, bakanlıktan gelecek son incelemeden sonra, bu kodlarla yeni komitelerin yapılarının oda ve borsalara açıklanacağını söyledi.

Yalçıntaş, üniversitede ders verecek
320 bin üyesi bulunan İTO'nun seçimleri bu yıl Dünya Ticaret Merkezi'nde yapılmayacak. Bu yıl seçimlerin yaz dönemine denk gelmesi nedeniyle bu kararı aldıklarını söyleyen Yalçıntaş, "Yaz döneminde fazla fuar olduğu için orası dolu olacak. Bu yıl üyelerin rahat ulaşabilecekleri bir yer bulacağız" diye konuştu. Yalçıntaş, üyelerin istemesi halinde İTO Meclisi'nde görev yapabileceğini de belirterek, asıl amacının ise bir üniversitede ders vermek olduğunu, bunun için de birçok teklif aldığını söyledi.



BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOBB'un hatasını İTO düzeltti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN