Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karamehmet'ten TeliaSonera ve Altimo’ya cevap

Giriş Tarihi: 13.3.2013 16:27

Çukurova Holding, Turkcell’e SPK tarafından 3 yönetim kurulu üyesi atanmasından sonra, şirketin diğer ortakları TeliaSonera ve Altimo cephesinden gelen açıklamalara tepki gösterdi.

Çukurova Holding'den yapılan açıklama şöyle:

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ("Turkcell") Yönetim Kurulu üyeliklerine Sermaye Piyasası Kurulu ("SPK") tarafından yapılan atamalar hakkında TeliaSonera ve Altimo web sitelerinde 12/03/2013 tarihinde yapılan ve aynı gün bazı internet mecralarına da yansıyan açıklamalarda, Şirketimiz ve Grubumuz aleyhine birtakım asılsız ve yanıltıcı iddialara yer verildiği görülmüştür.

Turkcell'in sahipliği ve yönetimi konusunda ortaya çıkan ihtilaflar ve oluşan gelişmeler kamuoyu ve yetkili merciler tarafından yakından izlenmekte; tarafların tutum ve beyanları somut bilgi, belge ve gelişmeler çerçevesinde yine kamouyu ve yetkili merciler tarafından sağlıklı değerlendirmelere tabi tutularak; isabetli görüş ve kanaatler oluşturulmaktadır.

Çukurova olarak, Ülkemizin ve bölgenin en önemli değerlerinden biri konumundaki Turkcell'in hizmetlerinin, verimliliğinin ve başarılarının korunmasına, geliştirilmesine ve iyileştirilmesine odaklanmaya özen göstermekte; Turkcell'de milli sermayedar katkısı ile varlığının devamına öncelik vermekteyiz. Bu çerçevede, gereksiz tartışmalar açan ve polemikler yaratan tutumlardan kaçınırken; üretime, değer ve katkı yaratmaya yönelik bilgilendirici ve sınırlı açıklamalarla yetinmekteyiz.

Bu tutumumuzun kamuoyu tarafından gereğince değerlendirileceğine olan inancımız devam etmektedir. Dolayısıyla asılsız ve yanıltıcı iddialara hakedilmeyen ilginin gösterilmeyeceğini bilerek; milli değerlerimizin korunması, yaratıcı ve yenilikçi yatırımların sürdürülmesi ve ilave refah yönünde katma değer yaratılması çabalarımızın aynı inançla sürdürüldüğünü, bir kez daha bilgi ve takdire sunmayı tercih etmekteyiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karamehmet'ten TeliaSonera ve Altimo’ya cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN