Vodafone'dan 'data' sertifikası

Vodafone Red Academy ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen “Data Everywhere!” Sertifikasyon Programı’nın ikinci dönemi başladı.

Giriş Tarihi: 13.3.2013 15:46
8 hafta sürecek "Data Everywherewhere" Sertifikasyon Programı'nı başarıyla tamamlayan öğrenciler, sertifika almaya hak kazanırken; en başarılı 5 öğrenci 'Discover Genç Yetenek Programı'nın ön süreçlerine katılım hakkı da elde edecek.

Vodafone Red Academy ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen "Data Everywhere!" Sertifikasyon Programı'nın ikinci dönem açılışı Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. "Data Everywherewhere" Sertifikasyon Programı kapsamında, Kadir Has Üniversitesi 3. ve 4. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinden seçilen 50 öğrenci, 8 haftalık bir sertifika programı dahilinde Network ve IP konularında eğitim alacak.

Sertifika Programı; teknoloji fonksiyonundan 19 eğitmen tarafından hazırlanan içerikle, haftada yarım gün olarak devam edecek. Vodafone lokasyonlarında saha gezileri ve 6 haftalık ders programından oluşacak eğitimleri başarıyla tamamlayan öğrenciler, sertifika almaya hak kazanırken; içlerinden en başarılı 5 öğrenci ise 'Discover Genç Yetenek Programı'nın ön süreçlerine katılım hakkı elde edecek. Vodafone Türkiye'de staj yapacak öğrenciler, proje çalışmalarıyla Vodafone iş süreçlerine çözüm önerileriyle katkıda bulunacak ve kariyerlerine bir adım önde başlama şansına sahip olacak.


"KADİR HAS, SEKTÖRLERLE İŞBİRLİĞİNE ÖNEM VEREN BİR ÜNİVERSİTE"

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, Vodafone Red Academy ortaklığıyla başlatılan "Data Everywhere" Sertifikasyon Programı'na çok önem verdiklerine değinerek "Öğrencilerimizi üniversite yaşamlarına devam ederken iş hayatına hazırlamak, geleceğe daha emin adımlarla ilerlemelerini sağlamak ve amaçları doğrultusunda daha doğru kararları almalarına katkıda bulunmak bizim öncelik verdiğimiz değerler arasında yer alıyor. Bu yönde sektörlerle işbirliği yapmayı en önemli amaçlarımızdan biri olarak görüyoruz. Bu amaç doğrultusunda Vodafone ile başlattığımız sertifika programının ilkini geçen sene başarılı bir şekilde tamamladık. Staj olanaklarına sahip olan Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerimizden Cenk Ablay ve Gökşen Özkan'ın başarılarını görmek; ne kadar doğru bir projeye imza attığımızın en güzel kanıtı" diyerek görüşünü bildirdi.


"DEĞİŞEN DÜNYADA ÖNE ÇIKAN KAVRAMLARIN BAŞINDA 'DATA' GELİYOR"

Vodafone Türkiye Yetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram, açılış konuşmasında, "Red Academy olarak, ülkemizde üniversite-sanayi işbirliğinde yepyeni ve kayda değer adımlar atmaya devam ediyoruz. Türkiye'nin ve dünyanın geleceği şekillendirmede ekonomik ve sosyal dönüşümün lokomotifi sayılan mobil iletişim sektöründe attığımız bu adımlarla değişen dünyayı yakalıyoruz. Bu değişen dünyanın da en öne çıkan kavramlarının başında 'data' geliyor" dedi. Data'nın artık her yerde bulunmasına neden olan trendler olarak Mobil Cihaz Entegrasyonu, Facebook ve Bulut Bilişim'in önemine değinen Bayram, "Vodafone olarak Kadir Has Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz ve sürdürdüğümüz işbirliği bizim için çok önemli ve bu birlikteliğin devamını diliyoruz' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vodafone'dan 'data' sertifikası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN