Türk kalacak

Giriş Tarihi: 14.3.2013 16:01

A.Ş., Suudi Arabistan’da yapacağı yatırım ve üretimi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ’ün girişimleri sayesinde Türkiye’de konumlandırmaya karar verdi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TT markasının tasarımı ve üretimiyle tamamen bir Türk firması olarak markalaşma adına yapılan büyük bir atılım olmasının yanı sıra, sektöründe bilinen ve saygı duyulan bir Türk firması olduğunu belirterek desteklerini sundu.

Ergün, yapılması gereken bütün yatırımlar için de bakanlık nezdinde verilecek bütün desteklere yeşil ışık yaktı. Böylece TT markasının Türkiye'de doğmuş ve Türk topraklarında büyümeye devam edeceğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı , "Özellikle Sanayi Bakanlığı Genel Müdürü Sayın Süfyan Emiroğlu'nun yapmış olduğu bireysel çalışmalar sonucunda, yurt dışında yatırımcı üretim tesisi kurma çalışmalarını durdurma kararı almıştır." dedi.

Sanayi Bakanı Nihat Ergün'ün A.Ş.'nin bir Türk markasıdır ve Türkiye'ye katma değer kazandıracak markalara ihtiyacımız var'' sözünden sonra üretimin yapılması için bakanlığın bütün planlama kurumlarına talimat verildi.

Bir Türk markası olarak sektöründe kısa zamanda başarılı ve özel işlere imza atan ve uluslararası bilinirlik ve saygınlık kazanan TT Motor A.Ş'nin Suudi Arabistan ortaklığı ile Dubai'de yapmayı planladığı yatırım da böylelikle TT Motor A.Ş'nin doğduğu topraklarda, Türkiye'de kalmış oldu.
Günümüzde markalaşmanın ne kadar önemli olduğu tartışılırken TT Motor A.Ş. yurt dışından gelen büyük yatırım desteğine "hayır" yanıtı vermesinde Nihat Ergün'ün "Biz Türk markaları yaratmak için yola çıktık'' sözleri etkili oldu ve Suudi Arabistan yatırımını Türkiye'de yapma kararı aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TT Motor Türk kalacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN