Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı fonlar Türk modacıları takibe aldı

İstanbul Fashion Week bu yıl yabancı fonların radarına girdi. Türk tasarımcıların defilelerini izleyen fonların dışında Arap alım grupları da organizasyona ilgi gösterdi

Giriş Tarihi: 17.3.2013
Hazır giyim ve moda tasarımının önemli etkinliklerinden biri olan ve Karaköy Antrepo 3'te düzenlenen Istanbul Fashion Week (IFW) dün sona erdi. 4 yıldan beri İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle organize edilen moda haftasının 8'incisi bu kez uluslararası bir ortak olan IMG firması tarafından gerçekleştirildi. İHKİB, MTD, BMD ve İMA'nın danışma kurulunda olduğu organizasyonun en büyük sponsoru ise Mercedes Benz oldu.

FONLAR DEFİLELERİ İZLEDİ

Bu yıl defilelere alım grupları dışında özellikle Körfez Bölgesi'nden gelen fonların da katıldığını belirten Danışma Kurulu Başkanı Volkan Atik, "30 tasarımcımız yaptığı defilelerle başarılı bir performans sergiledi. Fonlar tasarımcıları takip etmeye başladı" diye konuştu. Danışma Kurulu Üyesi Sinan Öncel ise Türk hazır giyim markaları ve modacıların Şampiyonlar Ligi'ne çıktığını söyledi. İtalyan ve Arap alım gruplarının ikili görüşmeler yaptığı belirtilen moda haftasının IMG işbirliğiyle uluslararası bir boyut kazandığı ifade edildi. New York, Berlin, Avustralya, Miami moda haftalarının da IMG tarafından yapıldığını belirten Atik, "Stratejik ortağımız olan bu kurum, dünyada sosyal medya aracılığıyla 2 milyon kişiye ulaşıyor. Tasarımcılarımız diğer ülkelerdeki bu moda haftalarında defileler yapmaya başlayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı fonlar Türk modacıları takibe aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN