Elmas taşların zirvesine çıktı

Giriş Tarihi: 20.3.2013
Türk dizilerinde oyuncuları süsleyen elmas takılar, pırlantayı tahtından etti. 5 yıldır gerçekleştirdiği hızlı büyümeyle pırlanta pazarını geçen elmas, Türkiye'de 1.5 milyar dolarlık bir hacme ulaştı. Pırlantaya göre yüzde 30 daha ucuz, ancak görsellik olarak daha değerli olan elmas setler 3 bin dolardan başlayan fiyatlarıyla da tüketiciyi cezbetti. Maksimum değeri 1 milyon dolara kadar çıkan elmas mücevherlerin Türkiye'de tercih edilen en yüksek fiyatı 35 bin dolar.

İHRACATI DA ARTIYOR
Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler'in sahibi Kâmil Karakaş, geçen yıla göre elmas satışlarının yüzde 75 arttığını söyledi. Karakaş, "İhracatta da elmasa çok talep var. 2011'de 3 milyon dolar olan ihracatımızı bu yıl 24 milyon dolara çıkardık" diye konuştu. Atasay Mücevherat Grup Başkanı Çiğdem Kamer de, 2012'de bir önceki yıla göre elmas satışlarının yüzde 15 arttığını söyledi. Elmas koleksiyonlarında yenilikler yaptıklarını belirten Kamer, "Elmasa yeni bir ruh kazandırıldı ve modern bir havaya sokuldu" dedi.

ZİYNET ALTINA HÜCUM
Tüketicilerin altın fiyatlarının düşmesi nedeniyle ziynet altına talebi artıyor. Kamil Karakaş, "Şu anda fabrika hiç durmadan çalışıyor. Piyasaya ziynet altın ve bilezik yetiştiremiyoruz" dedi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elmas taşların zirvesine çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN