Türkiye'nin en iyi haber sitesi

B planı yatırım fonu

Giriş Tarihi: 22.3.2013

Avrupa ve Rusya arasında kalan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi krizi B planı ile aşmaya çalışıyor. Rumlar, 5.8 milyar euroluk açığı kapatmak için 'yatırım fonu' oluşturmaya karar verdi

Avrupa ve IMF'nin mevduata vergi getiren paketini reddederek köşeye sıkışan Güney Kıbrıs, krizden çıkışın formülünü yatırım fonunda arıyor. 5.8 milyar euroluk açığın ülkede her kesimin dahil olacağı bir 'yatırım fonu'yla kapanmasına karar verildi. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis'in dün Troyka'ya (AB, AMB, IMF temsilcileri) alternatif çözüm önerilerini sundu. Dün Anastasiadis başkanlığında siyasi liderler toplandı. Oluşturulacak yatırım fonuyla en az 2.5 milyar euro toplanması hedefleniyor. Analistler Rum Yönetimi'nin ekonomisini kurtarmak için Avrupa Birliği ile Rusya'yı karşı karşıya getirme çalışmasını "çok riskli bir kumar" olarak nitelendiriyor.

ECB TEHDİT ETTİ

Avrupa Merkez Bankası ise Rum Yönetimi'ni uyararak, pazartesi gününe kadar bir kurtarma programı üzerinde anlaşma sağlanılmazsa para musluğunun kesileceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
B planı yatırım fonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN