Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Garantialsat'dan Dubai ve Katar ile yatırım ortaklığı

Giriş Tarihi: 22.3.2013 11:17
Garantialsat Gayrimenkul Yatırım A.Ş. 24-30 Mart tarihleri arasında Dubai ve Katar'da yabancı yatırım ortaklığı çıkarmasına hazırlanıyor.

Programı kapsamında Abraaj Capital, Al Mal Capital, DAMAC Holding, Bank Al Etihad, Sama Dubai Properties Group, Al Jazeera Finance, QNB Qatar National Bank, Qatar First Investment Bank ve Al Rajhi Capital&Finance S.A. gibi dünyanın en büyük finans ve Gayrimenkul şirketleri ile görüşmelerda bulunacak olan Garantialsat, yabancı yatırım işbirliklerine yenilerini eklemeyi ve Türkiye' ye dış fon girişini sağlamayı hedefliyor.

Garantialsat Gayrimenkul Yatırım A.Ş. yönetici ekibi, bu yılın ilk yarısındaki yakın hedefleri hakkında çok memnun olduklarını belirtiyor ve ekliyor; "Geçen yıl Fitch Ratings'in Türkiye'nin kredi notunu yükseltmesi ve "Cityscape Global 2012" ve "MIPIM 2013" organizasyonlarında Türkiye'nin 'Onur Ülkesi' seçilmesi, gayrimenkul sektörümüzün uluslar arası yatırımcılar nezdinde bir cazibe merkezi haline gelmesini sağladı. Bu organizasyonlar esnasında olgunlaşan görüşmelerde de, özellikle Dubai ve Katar merkezli fon şirketlerinin ortak yatırımlara olan ilgisinden ve işbirliği taleplerinden oldukça memnunuz. Mart'ın son haftası Dubai, Katar ve diğer Körfez ülkelerinde imza aşamasını tamamlayacağımız anlaşmalarla da ülkemize daha fazla yabancı güçlü fon girişini hedefliyoruz. Yerli yatırımcılar kadar yabancı yatırımcının da yaptığı büyük çaplı ortaklıklarda piyasadaki en iyi fiyat ve en yüksek kalite standardı ile "satın aldığı anda kazandığını" görmesini sağlayarak, karşılıklı güveni ve uzun soluklu işbirliğini garantilemiş oluyoruz. ''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Garantialsat'dan Dubai ve Katar ile yatırım ortaklığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN