Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rumlar açlık tehdidi altında

Güney Kıbrıs piyasalarının, temel gıda maddeleri olan ekmek, süt ve etsiz kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 22.3.2013 16:00
Rum Politis gazetesi ve diğer gazeteler, toptancıların bu temel ürünleri ve hammaddelerini veresiye satmayı reddettiğini yazdı. Gazete, şirketlerin, bankaların kapalı olması nedeniyle likiditeye gereksinimi olduğu bahanesini ortaya koyduğunu, ürünlere nakit teyidi almadan bunları depolardan çıkarmadığını belirtti.

Gazete toptancıların; süpermarketler, kafeteryalar, manavlarla iletişime geçerek nakit ödeme yapmaları durumunda rafları doldurabilecekleri şeklinde bilgi verdiklerini belirtti.

Mağazaların çok zor durumda olduğunu yazan gazete, bazı şirketlerin birkaç günlüğüne kepenk kapatmayı düşündüğünü yazdı.


KAHVE KEYFİ BİLE YOK

Gazete son günlerdeki gelişmelerin kahve keyfini bile etkilediğini, kahvehane ve kafelerin geçen haftaya nazaran boş olduğunu yazdı.

Politis gazetesi ve diğer gazeteler, Güney Kıbrıs'ta hizmet veren "Laiki Bank'"ın, ATM'lerden çekilecek en fazla limitin 260 Euro olduğunu açıkladığını yazdı. Gazete, "Laiki Bank'"a ait ATM'lerde dün de uzun kuyrukların olduğuna dikkati çekti.

Bu arada Rum tarafındaki bazı fabrikaların işçi çıkarmaya başladıkları da ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rumlar açlık tehdidi altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN