Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HSBC büyük balık peşinde

Giriş Tarihi: 23.3.2013

Citibank'ın Bireysel Bankacılık Bölümü'nü alalacağı konuşulan HSBC'nin CEO'su Martin Spurling "Bizim için küçük" yorumu yaptı

CItIbank Türkiye'nin bireysel bölümünü satın alacağı konuşulan bankalardan biri olan HSBC'nin CEO'su Martin Spurling, "Bizim için küçük operasyon" dedi. Türkiye'de bireysel bankacılık alanında hızlı bir büyüme planı belirlediklerini ve yatırımlarına devam edeceklerini söyleyen Spurling, satın almalar da yapabileceklerini belirtti. CEO, büyük satın almalar üzerinde durduklarını kaydetti.

ORGANİK BÜYÜMEYE DEVAM

Küçük operasyonlarla değil daha büyüklerle ilgilendiklerini söyleyen Spurling, "Bizim oyunda her zaman bir alım yapma opsiyonu var. Türkiye'de genişleme politikamız var. Bu nedenle alımımız büyük olur" dedi. Spurling, bankanın organik büyümeye devam edeceğini de vurguladı. Denizbank dışında Citibank'ın Türkiye Bireysel Bankacılık Bölümü'yle Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin de ilgilendiklerini açıklamıştı. Özyeğin masada olduklarını belirterek "Ancak kazandığımızı düşünmüyorum" dedi. Denizbank, 11 Mart'ta Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada Citigroup'un Türkiye'deki Bireysel Bankacılık Bölümü'nü satın almak üzere görüşmelerini sürdürdüğünü kaydetmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HSBC büyük balık peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN