Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2B rayiçleri belli oldu

Giriş Tarihi: 28.3.2013

2B arazilerinin satışında rayiç bedeller belli oldu. Bedelin yüzde 70'ini ödeyen tapusunu alacak. İstanbul'da rekor, dönüm başına 750 bin TL ile Beykoz'da

2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin satışıyla ilgili rayiç bedeller kısmen açıklandı. Tutar dönüm başına 100 ila 750 bin lira arasında değişiyor. Buna göre tarım arazilerinin yüzde 10'u, tarım dışının ise yüzde 20'si peşin ödenebilecek. Kalan miktar 72 ayda taksitle ödenebilecek. Rayiç bedelleri açıklanan arazilerle ilgili kaydı alınan kişiler ilk 3 ayda peşin alım yapabilecek. Arsa sahibi bedelin yüzde 70'ini verdikten sonra tapuyu alabilecek. Peşin ödemede tutarın yüzde 70'inin yüzde 20'si oranında indirim yapılacak. Fiyat belirleme çalışmaları yapılırken bölge piyasa koşulları, belediye ve tapu rayiçleri göz önünde bulunduruldu.

EN PAHALISI BEYKOZ

Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün internet üzerinden duyurduğu rayiç bedeller ay sonuna kadar açıklanacak. İstanbul'da emlak piyasası koşullarına göre yapılan değerlemelerde Beykoz'da dönüm başına rakamlar 750 bin liraya kadar çıktı. Özel proje alanı olarak ilan edilen, yapılaşma yasağı bulunan 2B arazilerinin rayiç bedelleri henüz açıklanmadı. Bu bölgelerde proje ortaya çıkarıldıktan sonra satış yapılacak. Ayrıca, daha önce tapulu olduğu halde kadastrolar sırasında çeşitli nedenlerle 2B olarak kaydedilen araziler de iade edilecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2B rayiçleri belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN