Beyaz et sektörüne özel kredi

Beyaz et sektörünün yükselen ihracatı, Şekerbank'ın dikkatini çekti. Banka, tarım finansmanının yanı sıra "Et ve Yumurta Tavukçuluğu" kredisi çıkardı

Giriş Tarihi: 28.3.2013
Tarım yanında hayvancılık sektörüne de verdiği hizmetle dikkat çeken Şekerbank, yükselen beyaz et sektörü için "Et ve Yumurta Tavukçuluğu Kredisi"ni çiftçilerin kullanımına sundu. Üreticilerin günün koşullarına göre değişen ihtiyaçlarını yakından takip ettiklerini ifade eden Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız, 2B arazileri için Arazi Alım Kredisi kullandırdıklarını dile getirdi. Su ürünleri avcılığı-yetiştiriciliği ve arıcılık alanlarında faaliyet gösteren üreticiler için de kredileri bulunduğunu söyleyen Yıldız, "Söz konusu kredi ürünleri ile müşterilerimize hem kısa vadeli işletme harcamaları için finansman desteği sağlıyor hem de uzun vadeli yatırımları için kredi imkânı yaratıyoruz" dedi. Şekerbank'ın bir Anadolu Bankası olduğunu söyleyen Halit Haydar Yıldız, "Biz büyük krediler tabana yayılmış bir bankacılık anlayışı yürütüyoruz. Tarım bankacılığımız da bu anlayışın bir devamıdır" dedi. Şekerbank'ın tarımsal kredi hacminin yüzde 127 büyüdüğünü ifade eden Yıldız, 2012'de tarım kredileri payının nakit kredi portföyünde yüzde 7.85'e ulaştığını belirtti. Marmara'nın en yoğun kredi kullanan bölge olduğunu dile getiren Yıldız tarımsal alanda 400'e yakın çalışanla hizmet verdiklerini ekledi.

TAŞIT VE TARIMA DESTEK
Çiftçi taşıt ve traktör kredisini sunan Şekerbank, Nakliye Aracı Kredisi ile de üreticinin hasadını pazara ya da yaş sebze ve meyve hallerine kendi aracıyla zaman ve ürün kaybına uğramadan taşımasına imkân sağlıyor. Organik tarım ve seracılık faaliyetlerinde de destek veren banka bu kapsamdaki tüm harcamaları finanse ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz et sektörüne özel kredi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN