Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya devi Thermea Baymak'ı satın aldı

Türk ekonomisindeki canlılık yabancı şirketlerin satın alma iştahını artırdı. Hollandalı dünya devi BDR Thermea, Baymak'ın % 100 hissesini aldığını açıkladı

Giriş Tarihi: 28.3.2013
Türkiye, uluslararası alanda kazandığı siyasi ve ekonomik başarılarla yabancı yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Yatırım kararında genç nüfus ve canlı ekonominin etkili olduğunu her fırsatta yineleyen bu şirketlere en son örnek ise Avrupa'nın ısıtma sektöründeki devi BDR Thermea oldu. Şirket, yüzde 50 hisseye sahip olduğu Baymak'ın tamamını satın aldı. Baymak'ın ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, Baymak'taki tüm hisselerini BDR Thermea Grubu'na devrettiğini açıkladı. Hisse devrine ilişkin düzenlenen basın toplantısına Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan ile BDR Thermea CEO'su Rob van Banning ve yöneticiler katıldı. 46 yıllık geçmişe sahip Baymak'ın Türkiye'de büyük bir başarı hikâyesine sahip olduğunu belirten Akdoğan, 1990'ların başlarında finansal krize giren Baymak'ı devralarak bugüne getirdiklerini söyledi. Baymak'ın yeni dönemde de büyümeye devam edeceğini belirten Akdoğan, satın almanın BDR Thermea'nın Baymak ve Türkiye'ye duyduğu güveni simgelediğini vurguladı.

3 BİN ÇALIŞANIMIZ VAR

Akdoğan, Baymak'ın sahip olduğu teknoloji gücünün de dünya ile yarıştığını sözlerine ekledi. BDR Thermea CEO'su Rob van Banning de, iklimlendirme sektöründe ısıtma, soğutma, sıcak su üretimi, yenilenebilir enerji alanlarında entegre çözümler sunduklarını ve grubun Baxi, Remeha, De Dietrich ve Baymak gibi Avrupa'nın önde gelen firmalarına sahip olduğunu belirtti. BDR Thermea'nın çok güçlü bir finansal yapıya sahip olduğunu belirten Banning, "Dünya çapında yaklaşık 7 bin çalışanımızla ciromuzu 3 milyar dolara ulaştırdık" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya devi Thermea Baymak'ı satın aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN