Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEB 5 yılda 6 kat büyüdü

Giriş Tarihi: 28.3.2013

TEB tarım kredilerinde 5 yılda 6 kat büyüdü. Banka geçen yıl 1.4 milyar TL kredi verdi

2008'de 230 milyon TL tarım kredisi veren banka tarım kredilerinde 2012'de 1 milyar 439 milyona ulaştı. Bir önceki yıla oranla 2013'te tarım kredisinde yüzde 43 büyüme oranı yakaladıklarını dile getiren TEB KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz, "Bu kredi büyüklüğü bankamızın toplam kredi büyüklüğünün yüzde 5'ine tekabül etmektedir" dedi. TEB'in mevcut altyapısının tüm şubelerde Tarım Bankacılığı hizmeti verecek şekilde organize edildiğini söyleyen Boz, şube ağının yanı sıra alternatif dağıtım kanalları ve diğer araçlarla da çiftçiye ulaşıldığını belirtti. Boz sözlerini şöyle sürdürdü: "Tarımın yoğun olarak yapıldığı Türkiye'nin her bölgesinde çiftçimiz desteklenmekle birlikte, Güneydoğu Anadolu, Ege, Çukurova ve Marmara bölgelerinde göreceli olarak daha yüksek tutarda kredi kullandırılmaktadır."

ÖZEL ÜRÜN GELİŞTİRDİ
Tarım Bankacılığı'na özel ürün geliştirme faaliyetlerinin KOBİ Bankacılığı Ürün Geliştirme Departmanı tarafından yürüten TEB, çiftçilerin beklentileri doğrultusunda yeni projeler geliştiriyor. Harman Kart'la çiftçilerin kısa vadeli nakit ihtiyaçlarını karşılayıp hasat döneminde ödeme yapabilme kolaylığı sunduklarını dile getiren Turgut Boz, "Temel girdi kalemlerinin tedarikinde büyük avantaj sağlayan bu kartın işlevselliğini artırmak için büyük adımlar atıyoruz. Bu doğrultuda sektöründe söz sahibi markalarla işbirlikleri yapıyor, üye işyeri ağı genişletiyoruz. Böylece çiftçimizin tedarikini daha çok kanaldan uygun şartlarda yapabilmesine imkân sağlıyoruz" diye konuştu.

EĞİTİMLER TEB AKADEMİ'DE VERİLİYOR
Konusunda uzman 125 tarım portföyü, genel müdürlük ve bölgelerde 20'yi aşkın çalışanla tarım bankacılığında hizmet verdiklerini dile getiren Turgut Boz, "Personelimizin teknik bilgi birikimini geliştirmek ve sektörün ihtiyaçlarına uygun hizmet ve danışmanlık sunmak için kurduğumuz TEB KOBİ Akademi'de eğitim faaliyetlerimiz aralıksız devam etmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEB 5 yılda 6 kat büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN