ASM'ye yabancı hasta akını

Giriş Tarihi: 29.3.2013

Anadolu Sağlık Merkezi'ne yurtdışından ilgi artıyor. Tuncay Özilhan, "Hastalarımızın üçte biri yabancı" dedi

Anadolu Vakfı'nın 2005'te kurduğu Anadolu Sağlık Merkezi (ASM), yurtdışından büyük ilgi görüyor. Sağlık turizminde Türkiye'nin önemli bir potansiyeli olduğunu belirten Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, "Şu anda hastaların yüzde 30'u yurtdışından geliyor. Irak, Romanya, Bulgaristan ve Azerbaycan gibi yakın ülkelerden hastalarımız var. Türkiye, Singapur ve Hindistan gibi sağlık üssü olabilir" dedi.

250 MİLYON $'LIK YATIRIM

Merkeze bugüne kadar yaklaşık 250 milyon dolar yatırım gerçekleştirildi. Özilhan, vakıf bünyesindeki hastanenin kendisi için de kaynak yaratmaya başladığını belirterek, "2008'de yapılan düzenlemelerin ardından hastane bu yıl başa baş noktasına geldi" dedi. Özilhan, teknoloji parkuruna da bugüne kadar 80 milyon dolarlık yatırım yapıldığını açıkladı. Hastanede 2012'de 170 bin muayene gerçekleştirildi.

Üniversite için Johns Hopkins ile çalışacak

Tuncay Özilhan, sağlık merkezinin içerisinde üniversite kurma projelerinin de olduğunu söyledi. Özilhan, bunun tıp ve sağlık meslek yüksekokulunun bir arada yer aldığı tematik bir üniversite olacağını belirterek, "Johns Hopkins Medicine'la işbirliği içindeyiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASM'ye yabancı hasta akını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN