Kredi kartını iptal ettirmek de yetmiyor!

2011’de iptal ettirdiği kredi kartına gelen borç ile şaşkına dönen Cumali M.’nin iddialarına göre kullanılabilir limiti 0 olan kredi kartı kendisinden habersiz yurt dışında kullanıldı.

Giriş Tarihi: 29.3.2013 11:59 Güncelleme Tarihi: 29.3.2013 16:10
Şikayetçinin bankadan aldığı yanıt ise kredi kartlarını iptal ettirenleri şaşkına çevirdi "İptal ettirdiğiniz kredi kartınız yurtdışı harcamalarına açık"


KREDİ KARTLARIMI İPTAL ETTİRDİM BORCUM YOK DEMEYİN!

Cumali M'nin www.sikayetvar.com'a gönderdiği şikayete göre; iptal ettirilen kredi kartları yurt dışı harcamalarına açık olabiliyor. 2 sene önce iptal ettirdiği kredi kartına borç geldiğini ve bu borcun yurt dışında yapılan bir harcamadan dolayı olduğunu gören şikayetçi yaşadığı mağduriyeti şöyle dile getirdi:


"İPTAL EDİLEN KARTTAN ÇEKİM YAPILABİLİYORMUŞ"

"Bankadan aldığım kredi kartını 2011 yılında iptal ettirdim. 2013 yılı ocak ayında yurtdışında iptal ettirdiğim kartımdan alışveriş yapılmış ve bugün bana ekstre geldi. 390 TL'lik borcu faizi ile birlikte ödemem gerekiyor. Bankadan iptal edilmiş ve limiti 0 olan kartımın tekrar birileri tarafından kullanılıp kullanılmayacağını soruyorum. Bankayı aradığımda müşteri temsilcisi iptal ettirdiğim kartımın yurtdışına açık olduğunu söylüyor. Bazı özel firmalar iptal edilen karttan çekim yapabiliyorlarmış. Borca itiraz dilekçesi gönderdim. Gelen borç ekstresinde kullanılabilir müşteri limiti '0' olarak görünüyor. Buna rağmen kart yurt dışında kullanılmış."


KREDİ KARTINIZI İPTAL ETTİRDİĞİNİZE DAİR YAZI İSTEYİN!

İptal ettirilen kredi kartlarına borç geldiğine dair şikayetler aldıklarına dikkat çeken Şikayetvar Uzmanları kredi kartını iptal ettirecekleri " Kredi kartınızı telefonla iptal ettirmek yerine bizzat bankaya giderek iptal ettirin. 'Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğe' göre; kart hamili, kartı iptal ettirmek ve sözleşmeyi feshetmek hakkına sahiptir.

Şubeler kanalıyla yapılan kart iptaline ilişkin taleplerde, bu talebin hangi tarihte alındığına dair şube yetkililerince imzalanmış bir belgenin veya doldurulan iptal talep formunun bir örneğinin kart hamiline verilmesi zorunludur. Kredi kartı iptal formunun onaylı bir nüshasını bankanızdan mutlaka isteyiniz. Kredi kartınızı iptal ettirdiğinize dair yazı almanız kartınızdan yapılan habersiz harcamalara karşı sizi güvenceye alacaktır." şeklinde uyardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredi kartını iptal ettirmek de yetmiyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN