Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boğaz'da düğün Antalya'da golf

Hindistan'da kulaktan kulağa yayılan Boğaz düğünleri Türkiye'nin popülaritesini artırdı. SKAL'ın Dünya Başkanı Singh, "Hem düğün hem golf turizmi için Türkiye'yi tercih ediyorlar" diyor

Giriş Tarihi: 31.3.2013
Milyarder sayısıyla İngilizler'i geride bırakan Hintli zenginlerin en büyük hayali düğünlerini Boğaz'da yapmak. Evlilik hayali kuran Hintli milyarderler arasında Boğaz'ın dillere destan güzelliği ve büyüleyici atmosferi konuşuluyor. 16.5 milyar dolarlık kişisel servetiyle Forbes'in zenginler listesinde yer alan Hinli çelik kralı Lakshmi Mittal'in yeğenini Türkiye'de evlendirmesi bu ilgiyi zirveye çıkardı. Ülkede, artan zenginliğe paralel golf sporu da giderek yaygınlaşıyor. Seyahatlerinde bu sporu yapmak isteyen Hintli golfçüler de Avrupa'nın zengin turistleri için önemli bir adres olan Antalya'ya akın etmeye başladı. 85 ülkede, 18 bini aşkın üyesi olan 500'e yaklaşan kulüp sayısıyla dünyanın en büyük turizm sivil toplum kuruluşu SKAL'ın Hintli Dünya Başkanı Mok Singh, ülkesinde Türkiye'nin yıldızının giderek parladığını söyledi. Son iki yıldır Boğaz'da yapılan düğünlerin Hindistan'da kulaktan kulağa dolaştığını söyleyen Singh, "Hindistan biraz Amerika gibidir. İlk önce Doğu'ya seyahat ederler. Orayı bitirince yeni yerlere bakarlar. Türkiye bu kapsamda ön plana çıkıyor. Hindistan'da son yıllarda yurtdışında düğün yapma modası var. Zenginler düğünleri için farklı yer arıyor. Türkiye'ye hem düğün hem de golf için gelmek istiyorlar" dedi.

Hintliler mavi yolculuğa bayılır


Hindistan'da Türkiye'nin tanıtımı için neler yapılabilir?
Türkiye'nin Hindistan'da tanıtım için harcayacağı her kuruş turist olarak geri dönecektir. İstanbul'u az çok herkes tanıyor. Ama Efes ve Kapadokya gibi değerli iki hazineniz var. Hinliler mavi yolculuğa bayılır. Henüz bunu keşfetmediler. Çok güzel ürünleriniz var. Bunların mutlaka tanıtılması gerekiyor. Türkiye'ye gelmek için daha çok neden yaratılması lazım.

İsrail'in özrü turizmi canlandırır


İsrail'in Türkiye'den özür dilemesi turizmi nasıl etkiler?
İsrail kolay kolay özür dileyen bir devlet değildir. Demek ki Türkiye'nin işbirliğine ihtiyacı var. Bu durum Türk turizmini canlandıracaktır. İsrailliler hem ülkenize yakın, hem burayı çok seviyor. Türkiye son zamanlarda gelişen ekonomisiyle yıldızı parlayan ülkelerin başında geliyor. Buraya dünyanın her tarafından gelen turist sayısında artış var. THY'nin bu gelişime büyük katkısı olduğuna inanıyorum. Çünkü 220'yi aşkın noktadan insanı Türkiye'ye taşıyarak İstanbul'u merkez yaptılar. Türkiye'nin turizm ürünleri de çok zengin. İstanbul iki imparatorluğa başkentlik yapmış bir şehir. Ayrıca Efes, Kapadokya gibi yeni yerler keşfediliyor. Bu nedenle ülkenizde turizmin geleceğinin çok parlak olduğunu düşünüyorum.

Vizeler kalkarsa turist sayısı patlar


İki ülke arasında vizelerin kaldırılmasının turizme nasıl bir etkisi olur?
Hindistan dışa açılmak ve daha çok turist alabilmek için 18 ülkeyle vizeleri kaldırmak için çalışmalara başladı. Bunlar arasında henüz Türkiye yok. Ancak Hindistan'a geldiklerinde vize alma konusunda kolaylık sağlanıyor. Dünyada tüm ülkeleri kapsayan 72 saate kadar transit yolcu vizesi gibi kolaylıklar olabilir. Vize kalkarsa turist sayısı patlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaz'da düğün Antalya'da golf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN