Uzaya gidecek ilk Türk

'UFO Beni Uzaya Götür' kampanyası ile Türkiye'den uzaya gidecek ilk Türk, İzmir'den çekilişe katılan Ercan Kaygısız oldu.

Giriş Tarihi: 1.4.2013 17:48 Güncelleme Tarihi: 1.4.2013 17:52
Kampanyaya katılanlar arasında talihliyi belirlemek için Sapphire binasında çekiliş yapıldı. Sunuculuğunu Burcu Esmersoy ve Pascal Nouma'nın yaptığı çekilişte; İzmir'den katılan Ercan Kaygısız uzaya gidecek ilk Türk olarak belirlendi.

Burcu Esmersoy, Ercan Kaygısız'a canlı yayında telefon bağlantısı yaparak çekilişi kazandığını söyledi. Ercan Kaygısız, önce bunun 1 Nisan şakası olup olmadığını sordu. Kaygısız telefon görüşmesinde sözlerine şöyle devam etti: "Heyecanlandım. İlk kez böyle bir hediye kazanıyorum. Benim için ilginç bir deneyim olacak. Bu eğer 1 Nisan şakası değilse gerçekten çok ilginç bir hediye olacak."

Pascal Nouma'nın kendisini uzaya götürmesini söyleyen Ercan Kaygısız, salondakileri kahkahaya boğdu. Pascal Nouma, Galatasaraylı olduğunu söyleyen Ercan Kaygısız'a, Galatasaray'ın Real Madrid ile oynayacağı maç için başarılar diledi.

Çekiliş sonucunda uzaya gidecek talihlinin İzmir'den çıktığını belirten UFO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Yeşil, "İnşallah talihliyi sağlık kontrolünün ardından uzaya göndereceğiz. Firma olarak birçok yeniliğe imza attık. Bu kampanyanın benzersizliği bizi çok heyecanlandırıyordu. İnsanlara uzay duygusunu yaşatmayı amaçlıyorduk. Yer çekiminin 0 olduğu bir yerde yaşamanın duygusunu yaşatmak istedik." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzaya gidecek ilk Türk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN