Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 banka fonda birleşti

Odeabank dört bankanın portföy yönetim şirketleriyle işbirliği yaparak "Yatırım Fonu Dağıtım Kanalı" kurdu

Giriş Tarihi: 3.4.2013
Bankacılık sektörüne geçtiğimiz yıl giriş yapan Odeabank, dört banka ile işbirliğine giderek yatırım fonu kanalı kurdu. Türkiye'de şu an yönetilen 400'ün üzerindeki yatırım fonunu 20 ayrı kritere göre analiz ederek değerlendiren bu kanalla ilgili İş Portföy, Ak Portföy, Finans Portföy ve TEB Portföy ile anlaşma yapıldı. Yatırım Fonu Dağıtım Kanalı adı verilen yapıyla ilgili konuşan Odeabank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Muratoğlu, "Dört büyük kurumun yöneticileriyle değerlendirme yaparak, yönettikleri 100'den fazla fondan 9 tanesini müşterilerimize sunmaya karar verdik" dedi.

TEK KANALDAN SEÇİM

Amaçlarının global yenilikleri Türk yatırımcısına en hızlı şekilde sunmak olduğunu belirten Cem Muratoğlu, "Bu sepetle müşterilerimize çok sayıda kurumun fonlarını tek kanaldan seçme imkânı sunuyoruz. Bunu yaparken fonları müşterilerimizin risk ve getiri beklentilerine uygun olarak sınıflandırıyoruz" dedi.

BEŞ AYDA 4 MİLYAR TL
Odeabank, ilk şube açılışından bugüne kadar geçen beş ayda 4 bine yakın üst segment bireysel müşteriye hesap açtı. 4 milyar TL'nin üzerinde bireysel müşteri varlığına ulaştı. Muratoğlu, sabit getirili yatırım araçları, hisse senetleri, türev ürünler, yatırım fonları gibi alternatif yatırım ürünleri sunduklarını da belirtti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 banka fonda birleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN