Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunan 'filetosuna' Türk talip

Atina'nın 550 milyon euroluk "fileto" olarak tanımlanan turistik Astir Palace Bölgesi'nin satışı için açılan ihaleye Doğuş ve Koç da talip oldu

Giriş Tarihi: 3.4.2013
Yunanistan, ekonomik krizden çıkmak amacıyla başlattığı reform süreci çerçevesinde devlete ait arazi ve taşınmazları satışa çıkarmaya devam ediyor. Atina'nın en fazla turist çeken ve "fileto" olarak tanımlanan Vuliagmeni bölgesindeki görkemli Astir Palace'ın satışına uluslararası çapta ilgi var. Yunanistan Devlet Sermayesini Değerlendirme Kurumu (TAİDEP) tarafından yapılan açıklamaya göre, içinde üç ayrı otel binası bulunduran, yarımada üzerindeki Astir Palace'ın talipleri arasında Koç Grubu'nun yanı sıra Yunan Lamda Holding'in ortaklarından Doğuş Grubu da yer alıyor. Astir Palace'ın 14 talibi arasında Çinli Fosun, TEMES, Dolphin Yunan armatör Prokopiou, ABD ve AB'li şirketler de var.

DEĞERİ 550 MİLYON EURO

Yaklaşık 550 milyon euro değer biçilen Astir Palace'ın, 193 dönümlük yarımada içinde toplam 285 oda ve 58 bungalov bulunduran üç otel binası var. Astir Palace'ta ayrıca Vouliagmeni bölgesinin marinası da işletiliyor. İhaleyi kimin alacağı sonbaharda netleşecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunan 'filetosuna' Türk talip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN