Sabri Ülker Çevre Ödülü'ne yoğun ilgi

Yıldız Holding’in kurucusu merhum Sabri Ülker adına Deniz Temiz Derneği / TURMEPA ile başlattığı Çevre Ödülü’ne yoğun ilgi, yarışmaya başvuru tarihini uzattırdı.

Giriş Tarihi: 4.4.2013 12:38
Sabri Ülker'in çevreye olan duyarlı bakış açısını sürdürmek adına başlatılan ödül platformuna 5 Şubat – 5 Nisan tarihleri arasında alınan başvurular, yoğun talep üzerine 15 Nisan 2013 tarihine kadar uzatıldı.

Kısıtlı imkanlarla su kaynaklarımızı, doğal çevremizi korumak ve iyileştirmek amacıyla önemli örnek çalışmalar yürüten, üstün başarılar sağlamış olan kişi veya kuruma verilecek TURMEPA Sabri Ülker Çevre Ödülü'ne iki ay gibi kısa bir süre içinde 100'e yakın başvuru oldu. Ödül, tehlike altındaki ekosistemlerin ve türlerin korunmasına, çevresel sürdürülebilirliğin teşvikine, çevre politikalarını olumlu yönde etkilemeye, çevresel adaletin sağlanmasına ve yaşanabilir bir gelecek yaratmaya odaklanan projeler içinden seçilecek. Bu ödüle layık görülen kişi veya kurumun projesinde, topluma ilham kaynağı olan çalışmalarını, parasal ödül tutarı sayesinde geniş kitlelere taşıyabilme ön koşulu aranıyor.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu ve TURMEPA Yönetim Kurulu her yıl, bir sonraki yıl ödül verilecek alanı belirleyecek. Ödüle başvuran kişi veya kurum, Yıldız Holding Yönetim Kurulu ve TURMEPA Yönetim Kurulu tarafından açıklanan başvuru dosyalarını TURMEPA'ya gönderecek. Dallarında uzman kişi ve bilim adamlarından oluşan 7 kişilik "Seçici Kurul" başvuru dosyalarını inceleyerek ilk üçe kalan adayları jüriye sunacak. Beş kişiden oluşacak jüri ise ilk üçe kalmış projeleri inceleyerek, üye tam sayısının yarıdan fazlasının oyları ile 100 bin liralık ödülü alacak projeyi belirleyecek. Ödülün bir dalda iki aday arasında bölüştürülmesi uygun görüldüğünde, parasal ödül tutarı iki aday arasında paylaştıracak. Seçici kurul, her yıl verilecek ödül alanına uygun olarak değiştirilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabri Ülker Çevre Ödülü'ne yoğun ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN