Başbakan öyle bir jest yaptı ki

önceki gün isimleri açıklanan ‘'la dün akşam Dolmabahçe'de bir araya geldi. Başbakan Erdoğan bu toplantıda 'ın '' filminde geçen bir sahneden örnek verdi.

Giriş Tarihi: 5.4.2013 10:08 Güncelleme Tarihi: 5.4.2013 10:24
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4,5 saat süren toplantıda 'la bir araya gelirken sanatçılara özel olarak hitap etti. , Hülya Koçyiğit, Lale Mansur, Orhan Gencebay ve Kadir İnanır'dan bahsettikten sonra Hakkarili tiyatro sanatçısı 'a anlamlı bir jest yaptı. Yılmaz Erdoğan'ın senaryosunu yazdığı ve 2001 yapımı '' filminden bir bölüm okudu ve onu misafirlere okudu.

Vizontele filminde 'Bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı orayı sevmektir. Burayı seversen burası dünyanın en güzel yeridir' diyen sevgili Yılmaz Erdoğan'dan daha fazla seveceğimiz, daha fazla mutlu mesut olacağımız bir Türkiye'nin inşasına yeni katkılar bekliyoruz...."

Başbakan Erdoğan'ın bu sözlerinden sonra Yılmaz Erdoğan'ın duygulandığı ve tebessüm ettiği görüldü.

İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN BAHSETTİĞİ O SAHNE:
İŞTE O SÖZLER:

İnsan memleketini niye sever? Başka çaresi yoktur da ondan. Ama biz biliriz ki bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı orayı sevmektir. Burayı seversen, burası dünyanın en güzel yeridir. Ama dünyanın en güzel yerini sevmezsen, orası dünya'nın en güzel yeri değildir.

Kaynak: Haber 7
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan öyle bir jest yaptı ki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN