Mehtap'tan dünya standardında okul

Mutfak eşyaları üreticisi Mehtap tarafından yaptırılan Kamer Öncel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Bakan Nihat Ergün tarafından açıldı.

Giriş Tarihi: 5.4.2013 17:23
Sağlık Meslek Lisesi müfredatına uygun olarak yapılan ilk proje olma özelliği taşıyan okulda, 16 dersliğin yanı sıra, 7 laboratuvar, beden eğitimi salonu, konferans salonu ve 5 mesleki atölye bulunuyor.

Mehtap tarafından "Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası" kapsamında Kocaeli Kartepe'de yaptırılan Kamer Öncel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün tarafından açıldı.

Açılış törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün yanı sıra Kocaeli AKP Milletvekili Sibel Gönül, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Mehtap Mutfak Eşyaları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öncel ve çok sayıda vatandaş ile öğrenci katıldı.

3 milyon 800 bin TL'ye mal olan ve sağlık meslek lisesi müfredatına uygun olarak yapılan ilk proje olma özelliği taşıyan okulda, 16 derslik bulunuyor.

Okulda ayrıca, aralarında biyoloji ve fen laboratuvarlarının da bulunduğu 7 tane laboratuvar, hemşirelik teknik atölyesi, anestezi ve reanimasyon teknik atölyesi, anatomi atölyesi, beden eğitimi salonu, 2 adet revir, kütüphane, acil sağlık hizmetleri, acil tıp teknisyenliği olmak üzere 5 adet atölye yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehtap'tan dünya standardında okul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN