Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Van Turkcell'i BM'nin partneri yaptı

Turkcell'in Van depremi sonrası sergilediği afet yönetimi başarısı Birleşmiş Milletler tarafından üye ülkelere örnek gösterildi. Şirket, BM'nin teknoloji partneri ilan edildi

Giriş Tarihi: 6.4.2013
2011'de Van'da meydana gelen deprem sonrasında Turkcell'in, Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde, Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğiyle hayata geçirdiği "Van için Türkiye Kumbarası" ve uyguladığı afet yönetimi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından, dünyaya örnek proje olarak gösterildi. Milli Eğitim eski Bakanı Ömer Dinçer, afet durumlarında birilerinin liderliğine ihtiyaç olduğunu anlattı. Dinçer, Erciş depreminden sonra Turkcell'in de lider kuruluşlardan biri olduğunu vurguladı.

TEKNOLOJİ PARTNERİ

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, şirketin iletişim altyapısı ve yenilikçi uygulamaları nedeniyle UNDP'nin teknoloji partneri seçildiğini açıkladı. Ciliv, Van'daki ilk depremi izleyen 72 saatte Turkcell'in hayat kurtarmak için teknoloji ve inovasyonu etkin bir şekilde kullandığını anlattı. Ciliv, depremin ardından oluşan acil ihtiyaçlara cevap verebilmek için harekete geçtiklerini ifade etti.

Van kumbarasına ödül yağdı
Van için Türkiye Kumbarası "BM Özel Ödülü" almıştı. Kamu-özel sektörsivil toplum işbirliğine örnek olan katılımcı, şeffaf ve hesap verebilir bir yardım modeli oluşturan proje geçen kasım ayında IPRA Altın Dünya Ödülleri'nde "BM Özel Ödülü"nün sahibi olmuştu.

Acil çağrı 250 hayatı kurtardı
Süreyya Ciliv, Turkcell şebekesinin afet öncesinde yapılan hazırlıklar ve teknoloji tasarımı sayesinde büyük ölçüde ayakta kaldığını ifade etti. Ciliv "Zarar gören istasyonlarımız birkaç saat içinde yeniden çalışır hale getirildi. Mühendislerimiz depremzedelerin yardım için 112'yi aramak yerine SMS gönderdiklerini tespit etti ve kısa bir süre içinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliğinde SMS'leri acil durum çağrısına çevirmeyi başardı. Bu sayede ilk gün 65 olmak üzere, toplamda 250 kadar vatandaşımızın hayatının kurtarılmasına vesile olduk" şeklinde konuştu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Van Turkcell'i BM'nin partneri yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN