Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kredi kartında yeni ücret

Kredi kartı borcunu ATM yerine vezneden ödeyen Derviş T. hesap özetinde 3 TL gibi bir masrafın kesildiğini görünce hemen bankayı aradı.

Giriş Tarihi: 10.4.2013 16:41 Güncelleme Tarihi: 10.4.2013 16:41
Banka "Borcunuzu ATM yerine vezneden ödediğiniz için bu ücret kesildi" yanıtını verdi.


BORCUNU VEZNEDEN ÖDEME ÜCRETİ

Kredi kartı masrafları ile ilgili şikayetler dinmek bilmiyor. Nevşehir'den Derviş T.'nin www.sikayetvar.com'a gönderdiği şikayet kredi kartı sahiplerini çok kızdıracak. Şikayete göre kredi kartı borcunu ATM yerine bankanın veznesinden ödeyen Derviş T.'den banka vezneden ödeme ücreti kesti.Banka dışında diğer ödeme kanallarından yapılan kredi kartı ödemeleri için ücret alan bankalar şimdi vezneden ödeme ücreti de kesmeye başladı.

"Kredi kartı borcumu zamanından daha önce ödedim ve ödemeye de devam ediyorum. Şimdi ye kadar dikkat etmediğim bir durum ile karşılaştım. Kredi tutarlarını genellikle Atm'den değil vezneden ödeme yapıyordum ve son gelen ekstremde fark ettim ki Atm'den değil de vezneden borcumu ödediğim için benden 3TL fazladan para almışlar. Bankanın müşteri temsilcileri ile yaptığım görüşmede 'Borcunuzu ATM yerine vezneden ödediğiniz için bu ücret kesildi' yanıtını aldım. Hem borcumu ödüyorum vezneden hem de borcunuzu vezneden ödediniz diye benden fazladan para istiyorlar. Çoğu zaman ATM bozuk olabiliyor ya da parayı tanımayan ATM'ler olabiliyor. Böyle durumlarda vezneden ödemeyi seçiyoruz. Belki 3 TL gibi bir masraf çok az gözükebilir ama kart sahiplerinin sayısı ile düşündüğümüzde büyük bir kazanç. Böyle bir ücretin kredi kartı sözleşmesinde belirtildiğini söylediler sözleşmeyi görmek istedim göndermediler. Tüketici hakem heyetine başvuracağım ve kredi kartımı iptal edeceğim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredi kartında yeni ücret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN