Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adel Kalemcilik yüzde 26 kazandırdı

Adel Kalemcilik 2012 yılında 159,6 milyon TL’lik satış gerçekleştirdi. İhracatta ilk sıralarda Rusya, Ortadoğu ülkeleri ve Güney Afrika yer alıyor.

Giriş Tarihi: 11.4.2013 17:40
Adel Kalemcilik, 2012 yılında yüzde 17 oranında büyüdü. Halka açıklık oranı yüzde 27,71 olan Adel Kalemcilik'in pay değeri de son beş yılda 7 kat arttı.

Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, Adel Kalemcilik'in 2012 yılını verimli geçirdiğini belirterek "Türkiye'nin en büyük gruplarından Anadolu Grubu'nun yüzde 57 ortaklığı olan Adel Kalemcilik, 44 yıllık köklü, konusunda uzman ve tecrübeli, güvenilir bir şirkettir. Dünyanın kalem devi 252 yıllık Faber-Castell'le olan ortaklığımız da bunun önemli bir göstergesidir. Adel Kalemcilik ile 43 yıldır çalışan bayilerimiz var. Burada ikinci, üçüncü kuşakla birlikte çalışılıyor. Bayilerimizle çalışma ortalamamız ise 19 yıldır. Bunların hepsini güçlü ve güvenilir bir şirket olarak başardık" dedi.

Türkiye'de üniversite de dahil olmak üzere 22 milyon öğrenci olduğunu belirten Hizaler, okul yaşının öne çekilmesiyle öğrenci sayısının arttığına dikkat çekti. Türkiye'de genç nüfus oranının yüksek olduğunu belirten Hizaler, kırtasiye sektörünün de buna paralel olarak büyümesini sürdüreceğini ifade etti.

Adel Kalemcilik'in istikrarlı bir büyüme gösterdiğini söyleyen Hizaler, şirket olarak cironun son beş yılda iki kat arttığını ifade etti. "Yüzde 27,71'lik oranın halka açık olduğu şirketimizin pay değeri de yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Pay değerimiz son beş yılda 7 kat artarak önemli bir performans sergiledi. Ayrıca son 10 yıldır düzenli temettü ödeyen ilk 25 şirket arasındayız. Yatırımcısını kazançlarıyla mutlu eden bir şirket olmanın haklı gururunu yaşıyoruz" diyen Hizaler "Başarı grafiğimiz her yıl artıyor, şirket olarak hedefimiz bunu devam ettirmektir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adel Kalemcilik yüzde 26 kazandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN