Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Odalarda seçim harekatı

365 oda ve borsa mayıstaki seçimlere kilitlendi. Doğu'da aday bereketi yaşanıyor. Diyarbakır'da partili başkan adayları dikkat çekiyor. Bursa ve Antalya'da ikişer kişi başkanlık koltuğu için yarışacak

Giriş Tarihi: 11.4.2013
TOBB'a bağlı 365 oda ve borsada seçim sath-ı mailine girildi. Mayısta yapılacak seçimler öncesinde kulisler hareketli. Doğu odalarında tam bir aday bolluğu yaşanıyor. Son dönemde çözüm süreciyle öne çıkan Diyarbakır'da biri kadın 3 aday yarışacak. İş kadını Filiz Bedirhanoğlu'nun kazanması durumunda TOBB tarihinde ilk kez bir kadın oda başkanı göreve gelmiş olacak. Bursa ve Antalya'da da seçimlerde iki adayın yarışması bekleniyor.

Doğu'da aday bol
Doğu Anadolu'daki odalarda Anayasa Mahkemesi kararıyla önü açılan başkanların birçoğu görevi bırakmıyor. Erzurum TSO'da seçim 4 Mayıs'ta yapılacak. Başkan Lütfü Yücelik yeniden aday olacağını açıkladı. Yücelik'in karşısına çıkan işadamı Murat Resuloğlu ve MÜSİAD Erzurum Şube Başkanlığı'ndan istifa eden Abdullah Mustafa Güvenli güç birliği yapma kararı aldı. Erzincan'da seçimler mayıs ayının ikinci haftasında yapılacak. Mevcut başkan Aydın Yalvaç yeniden aday olmayacağını açıkladı. Seçimde Ömer Aksu, Selçuk Polat ve Suhabi Okumuş yarışacak. Kars TSO'da mevcut başkan Ali Güvensoy dışında Adem Çalkın da aday. Iğdır'da da 8 yıldır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapan Kamil Arslan ile Ali Rıza Arslantürk yarışacak. Ardahan TSO'da başkan Latif Tosunoğlu'nun karşısına Erol Kayatürk, Çetin Demirci ve Özgür Murat Taştan da aday olarak çıktı.

Diyarbakır'a kadın aday
Çözüm süreciyle son günlerde gündemden düşmeyen Diyarbakır'da iş dünyası da seçime kilitlendi. Ticaret borsasına mevcut başkan Fahrettin Akyıl yeniden aday olurken, TSO için biri kadın 3 kişi yarışacak. Devlet eski bakanı Salim Ensarioğlu'nun oğlu avukat Sinan Ensarioğlu, eski oda başkanı Mehmet Kaya ile eczacı ve vergi rekortmeni Filiz Bedirhanoğlu adaylığını açıkladı. Resmi olarak açıklanmasa da BDP destekli iki aday daha olduğu belirtiliyor.

Bursa'da Burkay Parseker savaşı
Bursa TSO seçimleri 7 Mayıs'ta yapılacak. Başkanlık için TOBB camiasının yakından tanıdığı İlhan Parseker ile ihracatçıların içinden gelen İbrahim Burkay yarışacak. Halen Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Burkay, şehri uzay ve savunma sanayinin başkenti yapmayı hedeflediğini söylüyor. 2023 Bursası için proje geliştireceğini anlatan Burkay, hem yerli otomobil hem de savunma sanayisine öncelik vereceklerini bildiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Odalarda seçim harekatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN