'Petroleum İstanbul'a 50 bin ziyaretçi bekleniyor

Giriş Tarihi: 11.4.2013

11'inci Uluslararası Petroleum İstanbul Fuarı bugün başlıyor. Enerjinin devlerinin bir araya geldiği fuara 50 bin ziyaretçi bekleniyor

Yıllık işlem hacimleri 7 milyar doları aşan enerji sektörünün büyük oyuncuları, bugün TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek 11'inci Uluslararası Petroleum İstanbul Fuarı'nda buluşturacak. 14 Nisan'a kadar sürecek petrol, LPG, madeni yağ ve ekipman sektörlerinde faaliyet gösteren yerli ve yabancı 200'den fazla firmanın katıldığı fuara 50 binden fazla ziyaretçi bekleniyor. Enerji Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, bu yıl ilginin çok yüksek olduğunu söyledi.

YABANCI AKINI VAR

Akıncı, fuarın enerji yatırımlarının yeni merkezleri olan Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Asya bölgelerine açılmak isteyen firmalar için de büyük bir fırsat ortamı yaratacağını belirtti. Mustafa Akıncı, "Irak, Lübnan, Tunus, Ürdün, Sudan'dan kalabalık iş heyetleri geliyor. Ayrıca Türkiye'nin her yerinden gelecek olan ticaret odaları yöneticileri de üyeleri için ziyaretlerde bulunacak" dedi. Akıncı, şöyle devam etti: "Petroleum İstanbul, enerjide çok önemli yasal ve ikincil mevzuat düzenlemelerinin yapıldığı bir dönemde hem kamu hem de özel sektörü bir araya getirecek. Fuarın her kesim için yararlı geçeceğini düşünüyoruz."

4 GÜN AÇIK KALACAK
Dev firmaların en yeni ürünlerini tanıtacağı fuar, 4 gün boyunca çeşitli etkinliklere sahne olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Petroleum İstanbul'a 50 bin ziyaretçi bekleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN