DenizBank Citi'nin bireyselini aldı

DenizBank, Citi Türkiye'nin bireysel bankacılık bölümünü satın almak üzere anlaşma imzaladı. İşlemin, bu yılın üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor

Giriş Tarihi: 12.4.2013
DenizBank, Citibank (Citi) Türkiye'nin 600 binden fazla müşteri, 1.2 milyar aktif ve 1.5 milyar mevduatı içeren bireysel bankacılık bölümünü satın almak üzere anlaşma imzaladı. Yasal onaylara tabi olan işlemin, 2013'ün üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Citi önümüzdeki dönemde Türkiye'de kurumsal ve ticari bankacılık faaliyetlerine odaklanmayı sürdürecek.

PUPA YELKEN İLERLİYORUZ

DenizBank CEO'su Hakan Ateş, "Beyaz sayfa üzerinde bir bankacılık lisansından Türkiye'nin beşinci özel bankası konumuna yükselen bankamız, 16 yıldır pupa yelken ilerliyor. Bu süredeki başarı ve büyümemizi, Citi Türkiye'nin tüm bireysel bankacılık faaliyetlerini bünyemize dâhil etme yolunda attığımız imza ile daha da güçlü bir şekilde sürdüreceğiz" dedi. Satın almadaki en belirleyici unsurun, ona değer katan çalışanları olduğunu belirten Hakan Ateş, "Citi ekolü ile yetişmiş bin 500'e yakın çalışan bize değer katacak. 2012'deki başarılı bilanço rakamlarından sonra şimdi de bu yeni atağımızın heyecan ve gururunu yaşıyoruz" diye konuştu.

STRATEJİK KARAR ALDIK
Citi Türkiye Genel Müdürü Serra Akçaoğlu, bankanın Türkiye'de önümüzdeki dönemde finansal kurumlar, kurumsal ve ticari firmalara yönelik faaliyetlerinin artarak devam edeceğini ifade etti. Akçaoğlu şunları kaydetti: "Citi, ülkemizde kurumsal ve ticari bankacılık faaliyetlerine odaklanma yönünde stratejik karar almıştır. Türkiye'ye olan taahhüdümüz ile önümüzdeki dönemde bu iş kollarımızda büyümeyi sürdüreceğiz."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DenizBank Citi'nin bireyselini aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN