Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akil konsorsiyum

Çözüm süreciyle harekete geçen Doğulu işadamları, bölgeye yatırım için 'akil konsorsiyum' çalışması başlattı. GÜNSİAD Başkanı Bedirhanoğlu'nun teklif götürdüğü 6 işadamı ortak şirket kurmaya karar verdi

Giriş Tarihi: 13.4.2013
İmralı sürecinin ardından terör sorununun biteceğine yönelik artan umutlar iş dünyasını harekete geçirdi. Bugüne kadar Doğu'ya yapacakları yatırımlarla ilgili adım atmaktan çekinen işadamları, somut eylem planları hazırlıyor. Özellikle Doğulu işadamlarının doğdukları bölgeye yönelik yatırım iştahlarında gözle görülür bir artış var. Bu amaçla harekete geçen işadamları, Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜNSİAD) Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu öncülüğünde 'akil konsorsiyum' çalışması başlattı. Bedirhanoğlu, bugüne kadar doğduğu topraklara yatırım yapmayan 6 işadamına 'bölgemize yatırım yapalım' teklifi götürdü. İşadamları da bu öneriye sıcak baktı.

DERNEKLERLE GÖRÜŞECEK

Bu kapsamda 6 büyük işadamı bir araya gelerek konsorsiyum oluşturacak. Kurulacak şirket enerjiden turizme, tekstilden madenciliğe kadar birçok alanda yatırım yapacak. Bedirhanoğlu, daha önce TÜSİAD, TÜRKONKONFED, TUSKON, ASKON gibi işadamı derneklerini Doğu'ya yatırıma davet etmişti. Bedirhanoğlu "Derneklerle haftaya bir araya geleceğiz. Bu süreci önemsiyoruz. Bölgeden çıkan işadamlarıyla yatırımın detaylarını konuşacağız" dedi.

HER ALANDA FIRSAT VAR
Bedirhanoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nin yıllardır süren terör nedeniyle ekonomik açıdan geri kaldığını, bu olumsuzluğun çözüm süreciyle birlikte avantaja dönüştüğünü söyledi. Bölgede her sektör için önemli fırsatların bulunduğunu vurgulayan Bedirhanoğlu, "Bırakın Türkiye'dekileri uluslararası yatırımcılar da bölgemizle daha fazla ilgilenmeye başladı. Bunu Organize Sanayi Bölgeleri'ne yapılan başvurulardan da görebiliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akil konsorsiyum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN