Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rayda 4x4 kamyon dönemi

Giriş Tarihi: 16.4.2013

Eskişehirli Hisarlar Makina, Türk mühendislerle 4x4 kamyon üretti. TÜBİTAK destekli projeye 'Dağ Keçisi' adı verildi. Araç kara, deniz ve demiryolunda kullanılabiliyor. CEO Zafer Türker, "Yurtdışı fuarlarda tanıtıma başlayacağız" dedi

KOBİ'ler, her sektörde olduğu gibi otomotive yönelik ürünlerinde de farklı yeniliklere imza atıyor. Son olarak Eskişehirli Hisarlar Makina mucize bir kamyon üretti. TÜBİTAK'ın da desteklediği ve yurtdışında da satılmaya başlanan 4x4 kamyonlar, karada, rayda ve suda kullanılabiliyor. Araç takılıp sökülebilen aparatları sayesinde güvenli bir şekilde ilerleyebiliyor. Bu nedenle itfaiye ve temizlik hizmetlerinde kullanıma uygun. Turkar adı verilen ve 'Dağ Keçisi' olarak da tanımlanan kamyonda yüzde 85 yerli malzeme kullanılmış.

KRİZ ORTAMINDA DOĞDU

Turkar'ın hikâyesi 5 yıl öncesine dayanıyor. O tarihe kadar, traktör, iş makinesi kabini ve tarım makineleri üreten Hisarlar Makina, ekonomik kriz dönemlerinde yerel ve küresel müşterilerinin taahhütlerini yerine getirmemeleri nedeniyle farklı bir arayışa girmiş. Markalı ve özgün bir ürün tasarlama hedefine yönelen şirket, bu aracı TÜBİTAK'ın da desteğiyle sıfırdan tasarlamış. Türk mühendislerin geliştirdiği projeyi çok beğenen TÜBİTAK, 39 ay finansal destek sağlamış.

Mucize araç uluslararası arenada görücüye çıkıyor
Hisarlar Makina CEO'su Zafer Türker, geliştirdikleri aracın birçok açıdan dünyada ilk olma özelliği taşıdığını ifade etti. Turkar'ın hedefi 2013'te yurtdışında çok sayıda fuara katılarak bu aracın tanıtımını yapmak. Zafer Türker, ürünle ilgili yurtdışı planlarını şöyle özetledi: "Almanya'daki Bauma Fuarı'nda 210 metrekarelik stantta tanıtım yapacağız. Burada dünyanın her yerinden gelecek binlerce profesyoneli ağırlayacağız. Turkar 4x4'ün iki yeni modelini de tüm ayrıntılarıyla ziyaretçilere tanıtmayı hedefliyoruz. Ayrıca ürettiğimiz kabin ve iş makinelerini de fuarda sergileyeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rayda 4x4 kamyon dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN