Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-ticarete tesettürle girdi, finale kaldı

Avrupa’nın başarılı firmalarını ve girişimcilerini belirleyen küresel medya kuruluşu Red Herring, Avrupa’nın En İyi 100 Teknolojik Şirketi listesini açıkladı

Giriş Tarihi: 17.4.2013 12:46
Türkiye'nin en hızlı büyüyen e-ticaret sitelerinden sefamerve.com, 1400 şirket arasından finale kalarak büyük başarı elde etti.

Piyasaları sarsan ve büyüme potansiyeli fazla olan girişimci firmaları seçmenin kolay olmadığını belirten Red Herring Yayıncısı ve CEO'su Alex Vieux, "Avrupa kıtasından yüzlerce adayı inceledik ve birçok tartışma ve düşünceden sonra ilk 100'ü seçtik. Her sene, rekabet daha da zor oluyor ama sefamerve.com bir Red Herring kazananını belirleyen vizyona, enerjiye ve yenilikçi özelliklere sahip" şeklinde konuştu.

Sefamerve.com'un CEO'su Mehmet Metin Okur ise çalışmalarının Red Herring tarafından tanınmasının çok sevindirici olduğunu belirterek; "Facebook'ta 1.5 milyon üzerindeki takipçimiz ve 120.000 konuşan kişi sayımızla e-ticaret pazarında lider pozisyonundayız. Sosyal e-ticarete Avrupa kıtasına büyük bir değişim getirdik. Amerika'da yapılacak olan dünyanın ilk 100 şirketinin seçileceği finallere katıldık ve ilk 100'e girdik. Bir yılda bunları gerçekleştirmek ekibimiz adına çok sevindirici." dedi.

Özellikle genç teknoloji şirketleri için bir prestij olarak kabul edilen Red Herring ödülü, geçmiş yıllarda da bugünün devlerini ödüllendirmişti. Facebook, Twitter, Google, Yahoo, Skype, Salesforce, YouTube ve eBay gibi şirketler Red Herring'in En İyi 100 sıralamasına girmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-ticarete tesettürle girdi, finale kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN