Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2013 online bankacılık yılı olacak

Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, "2013, online bankacılığın bir adım ileri taşınacağı bir yıl olacak" dedi

Giriş Tarihi: 18.4.2013
Yapı kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, Yapı Kredi Mobil Bankacılık uygulamalarının yoğun ilgi gördüğünü belirtti. Sınırlı birkaç işlem dışında tüm bankacılık işlemlerinin sıra beklemeksizin bir tıkla internetten yapılabildiğini kaydeden Doğan, "Bu yıl da alternatif dağıtım kanalları alanındaki yatırımlarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz. Yapı Kredi olarak Türkiye'de internet ve mobil alandaki gelişmeleri bankacılık alanına uyarlayarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracağız" diye konuştu. 2013'ün online bankacılığın bir adım ileri taşınacağı bir yıl olacağını ifade eden Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şube çağrı yönetiminin çağrı merkezi tarafından yürütülmesi projesini 2013'te başlatıyoruz. Bu projeyle şubelerimizi arayan müşterilerimize daha etkin ve verimli hizmet sunulması, şube çalışanlarımızın iş yükünün azaltılması ve ticari aktivitelere daha çok zaman ayırabilmesinin sağlanmasını amaçlıyoruz."

ASLAN PAYI ATM'NİN
Doğan, ADK hizmetlerinin bankacılık işlemlerindeki payının 2013'te bir önceki yıla oranla 4 puan artarak yüzde 82'ye ulaştığını söyledi. Doğan, "ADK içinde ise en büyük payı ATM alıyor. ATM'yi, internet ve mobil bankacılık ile çağrı merkezi kanallarımız izliyor" dedi. Mobil bankacılık kullanımının genç müşterilerin yanı sıra 40 yaş üstü gruplarda da giderek yaygınlaştığını söyleyen Doğan, "iPhone, iPad, Android, Blackberry, Android tablet kullanıcıları uygulamalarımızı yukle.ykb.com veya cihazlarına ait uygulama marketlerinden yükleyebiliyor" dedi. Yakup Doğan, Yapı Kredi mobil uygulamalarının çok kısa sürede 1 milyonun üzerinde müşteri tarafından indirilip kullanıldığını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2013 online bankacılık yılı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN