Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Migros'tan 3 bin istihdam

Bu yıl cirosunu 7 milyar liranın üzerine çıkarmayı hedefleyen Migros, istihdamda da iddialı. Genel Müdür Tort, "3 bin kişiyi işe alacağız" dedi

Giriş Tarihi: 18.4.2013
Migros Genel Müdürü Özgür Tort, 2012'yi 6.5 milyar liralık ciroyla kapattıklarını, 2013'te ise çift haneli büyümeyle 7 milyar lirayı aşacaklarını söyledi. Migros'un 2012 yılı finansal sonuçlarıyla 2013 yılı hedeflerinin paylaşıldığı toplantıda konuşan Tort, istihdam müjdesi de verdi. Tort, Migros Grubu olarak Türkiye'nin 3 yılda 1.6 milyon kişilik yeni istihdam hedefinin yüzde 1'ini karşılayabileceklerini söyleyerek, "18 bin 500 kişilik Migros Grubu'na bu yıl 3 bin istihdam ekleyeceğiz" dedi.

1.000 MAĞAZA HEDEFİ

Tort, iki yıl önce sattıkları Şok'un cirosunu yerine koyduklarını belirterek, "Bu yıl haftada 3 yeni mağaza açıp, süpermarket odaklı büyüyeceğiz. Yılsonunda 1000 mağazayı aşacağız" dedi. Perakendenin gündem maddesi olan verimlilik ve kârlılık konusunda oldukça başarılı olduklarına değinen Tort, dünya perakende devlerinin ortalama kârlılık, VAFÖK marjının yüzde 5.7 seviyesinde olduğunu söyledi. Tort, 2012'de yüzde 6.6 oranında VAFÖK marjı sağladıklarını açıklayarak, "Bu, sağlıklı ve verimli büyümenin önemli bir göstergesi. Bizde sistem boşa dönmüyor. Zaman hep ileri gidiyor" diye konuştu.

YABANCILARIN İLGİSİ NORMAL

Perakendede 'altın oran'ı tutturduklarını belirten Tort, bu kavramın bileşenlerinin büyüme, verimlilik, penetrasyon ve alışveriş deneyimi yaşatmak ve farklılık olduğunu açıkladı. Tort, sanal markette son 3 yılda 3 kat büyüdüklerini söyledi. Özgür TOrt, bir süredir perakende piyasalarında Wal-Mart'ın Migros'u satın alacağı konusundaki kulislerle ilgili de konuştu. Tort, birçok yabancı şirketin Migros'a ilgisi olduğunu söyleyerek, "Pazarında kendini kanıtlamış veya pazar payı daralmış şirketinlerin gelişen Türkiye'ye ilgi göstermesi normal" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Migros'tan 3 bin istihdam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN