Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜSİAD fikirsiz kaldı

Giriş Tarihi: 18.4.2013

Fikir fabrikası TÜSİAD, 2011'de kurduğu ilk düşünce kuruluşu think tank'ına kilit vurdu. Patronlar Kulübü 'Fütürizm Düşünce Grubu' adlı birimin kapatılma gerekçesini "Beklediğimiz sonucu alamadık" diye açıkladı

Vehbi Koç'un "fikir üreten fabrika" diyerek kurucular arasına girdiği Patronlar Kulübü TÜSİAD düşünce grubunun kapısına kilit vurdu. TÜSİAD'ın 2011'de kurduğu 'Fütürizm Düşünce Grubu' adlı think-tank'ın ömrü sadece 2 yıl oldu. TÜSİAD düşünce grubunun kapatılma gerekçesini "Söz konusu birim Ümit Boyner'in başkanlığını yaptığı önceki yönetimle ilgiliydi. Beklenilen sonuçlara ulaşılamadı. Bu nedenle de yeni dönemde Fütürizm Çalışma Grubu'yla devam etmeme kararı alındı. Fütürizm çalışmalarına sürdürülebilirlik konusuyla ilgili araştırmalar yürüten görev gücümüzle devam edeceğiz" denildi. Grubun kurucusu Alphan Manas, Muharrem Yılmaz başkanlığındaki yönetim kurulunun think-tank'ın kapanmasına karar verdiğini teyid ederek, hazırladıkları 'İnsan 2030' isimli raporun da iptal edildiğini söyledi. Manas, "Yeni yönetim kurulunun aldığı bu karardan sonra benim de TÜSİAD'lı olma motovisyonum kalmadı. TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz ve ekibiyle sorunum yok ama üyesi olduğum dernekten istifa etme kararı aldım" dedi.

RAPOR ÇALIŞMASI DEVAM EDECEK
Think -tank çalışmalarını başka mecralarda yürütme kararı aldığını belirten Manas, 'İnsan 2030' raporunu Dünya Fütüristler Derneği çatısı altında devam ettireceğini söyledi. Manas, think-tank'ı işadamı dernekleri çatısı altında da sürdürmeye hazır olduğunu vurguladı. Manas, tekliflere bağlı olarak çalışmalarını yönlendireceğini belirterek, "İşadamı derneklerinin think-tank gibi önemli bir oluşumu destekleyebileceklerine inanıyorum. Teklifleri bekliyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜSİAD fikirsiz kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN