Türkiye'nin en iyi haber sitesi

VakıfBank mobil yatırımlarını artırıyor

VakıfBank 2013'te akıllı telefon ve tablet PC uygulamalarını başlatacak. VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Metin Recep Zafer, ADK'nın işlemlerdeki payının yüzde 90 olduğunu belirterek mobil bankacılığa daha fazla yatırım planladıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 18.4.2013
VakıfBank 2013'te özel internet bankacılığıyla akıllı telefon ve tablet PC uygulamalarını başlatacak. VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Metin Recep Zafer, "Alternatif Dağıtım Kanalları (ADK) içinde mobil bankacılık uygulamalarının öneminin giderek arttığını görüyoruz. Bundan sonraki dönemde cep telefonu ve taşınabilir bilgisayarlar üzerinden bankacılık uygulamalarının geliştirilmesine daha fazla yatırım yapmaya odaklandık" dedi. Mobilitenin her yıl artan bir ivmeyle yaygınlaştığını söyleyen Zafer, "Dolayısıyla mobil bankacılığa bu yıl daha fazla yatırım yapmayı ve kullandığımız teknolojilere bazı yenilikler entegre etmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

ADK'YLA MALİYET DÜŞÜYOR
Bankacılık işlemlerinin ADK'dan yapılmasının şubelere oranla çok daha az maliyetli olduğunu söyleyen Zafer, bu maliyetlerin kanallara göre değiştiğini dile getirdi. Zafer, sözlerini şöyle sürdürdü: "ADK'dan yapılan işlemin maliyeti şubeye göre yaklaşık 10'da 1 daha düşük maliyetli. Ancak tek neden bu değil. ADK müşteriye daha hızlı ve kaliteli hizmet sunulmasına imkân tanıyor." Zafer bankacılık işlemleri içinde ADK'nın yüzde 90'lık paya sahip olduğunu söyledi. Yatırımların ardından Vakıfbank'taki nakit ödemeler, para transferleri, fatura ödemeleri ve yatırım işlemlerinde ATM ve internet bankacılığının toplam payı yüzde 90'ı aşmışdurumda.

ATM %32 ART TI
VakıfBank olarak ATM, internet ve telefon bankacılığına önem verdiklerini belirten Zafer, bu konuda gerekli yatırımları devam ettirdiklerini belirterek ATM sayılarını artırdıklarını ve bu kanallardaki işlem çeşitliliğini çoğalttıklarını da sözlerine ekledi. Zafer, "2008'de 2 bin 45 olan ATM sayısını son beş yılda yüzde 31 artırarak 2 bin 685'e yükselttik" dedi. Recep Zafer ATM kullanan müşteri profilinin de hızla değiştiğini dile getirdi. İlk dönemlerde daha çok genç ve eğitim düzeyi yüksek kişilerin ATM işlemi yaptığını belirten Metin Recep Zafer, "Bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasıyla artık yaş, cinsiyet ve eğitim durumu fark etmiyor. Hemen hemen tüm müşterilerimiz bu kanalları rahatlıkla kullanabiliyor. Bunda banka olarak son dönemde yaptığımız son teknoloji içerikli yatırımların da önemli etkisi var" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
VakıfBank mobil yatırımlarını artırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN