Ünlü işadamı hayatını kaybetti

Tahincioğlu Holding ile Kent Gıda Maddeleri San. ve Tic. A.Ş.'nin kurucusu ve Onursal Başkanı Yakup Tahincioğlu vefat etti.

Giriş Tarihi: 20.4.2013 14:08 Güncelleme Tarihi: 20.4.2013 15:54
Tahincioğlu Holding ile Kent Gıda Maddeleri San. ve Tic. A.Ş.'nin kurucusu ve Onursal Başkanı saygıdeğer Yakup Tahincioğlu'nu 20.04.2013 tarihinde hayatını kaybetti.

1933 yılında Mardin'de doğan Yakup Tahincioğlu, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimleri Akademisi'nde okurken Kent Gıda Maddeleri A.Ş.'nin ilk nüvesini oluşturan ufak bir imalathane kurarak sanayi sektörüne ilk adımını atmıştır. 50 seneyi aşkın saygın meslek hayatı süresince kuruculuğunu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı 60'tan fazla şirket bünyesinde 16 fabrika, 3 otel, 2 alışveriş merkezi de dahil olmak üzere sayısız tesise hayat veren Yakup Tahincioğlu, Türk sanayisinin duayenleri arasında yerini almıştır. 25 yıl Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu üyeliği yapan Yakup Tahincioğlu; MAREV (Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı), Deyrulzafaran Manastırı Bakım, Onarım ve Yaşatma Derneği başta olmak üzere birçok vakıf ve derneğin kuruculuğu ve başkanlığı ile sayısız hayır kurumunda çeşitli vazifeler de üstlenmiştir.

Ayrıca İstanbul Süryani Ortodoks Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapan Yakup Tahincioğlu 2011 yılında yayınlanan "Tarihleri, Kültürleri ve İnançlarıyla Süryaniler" kitabını da kaleme almıştır.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü işadamı hayatını kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN