Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük hedeflerle İTO'ya adayım

İşadamı derneklerinin desteğini alan İTO Meclis Başkanı İbrahim Çağlar, odanın yönetim kurulu başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Çağlar, "Projelerim ve gönlümdeki İTO'ya hizmet için başkanlığa adayım" dedi

Giriş Tarihi: 24.4.2013
Toplam 330 bin üyesiyle Türkiye'nin en büyük işadamı örgütlerinden İstanbul Ticaret Odası (İTO) başkanlığına, mevcut Meclis Başkanı İbrahim Çağlar aday oldu. İTO'yu dünyaya açmak için yeni projelerle göreve talip olduğunu söyleyen Çağlar, önceliklerinin İTO üyesi işadamlarının sorunlarını çözmek ve aidiyet duygusunu artırmak olduğunu vurguladı. "Hayalleri büyük olmayanın hedefleri büyük olmaz" diyen Çağlar, iç ve dış ticaretteki deneyimleri, meclis başkanlığı süresindeki birikimleri, her kesime eşit yaklaşımı ve çözüme dönük bakış açısıyla üye merkezli çalışacaklarını söyledi.

DÜNYAYA SIĞAMIYORUZ

Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması için ekonominin de buna uygun olarak dizayn edilmesi gerektiğini belirten Çağlar, "Eskiden şehrimizden çıkamıyorduk, şimdi dünyaya sığamıyoruz. Oda olarak 330 bin üyemizle ülkemizdeki küçük, orta ve büyük ölçekli tüm firmalarımızla birlikte yürüyeceğiz. Hedefimiz üyelerimizi kendi iş kolunda dünya ile bütünleşmiş önder firmalar haline getirmektir" dedi.

SEÇİM 22 MAYIS'TA

22 Mayıs'ta Türk Telekom Arena Stadı'nda yapılacak olan seçimlere tüm üyeleri beklediklerini söyleyen Çağlar, sürekli değişen dünya ticaretine İstanbullu tüccarı bu dönüşüme adapte etmek için mücadele vereceklerini söyledi. Çağlar "Günümüz işadamlarının ofisleri, artık ayak bastıkları her yerdedir. Bu dönüşümü anlayacak bir yönetim anlayışını İTO'da hayata geçirmek istiyorum" dedi.

e-İTO bürokrasi ve maliyeti azaltacak
Hedeflerinin kayıtlı üyeleri ziyaret etmek ve güncel bilgilerini e-İTO'ya kaydetmek olduğunu belirten Çağlar, üyeleri kurumsal bürokrasiden kurtarmak istediklerini söyledi. e-İTO projesinin bunu sağlayacağını belirten Çağlar, "Üyelere, hem zaman hem de paradan tasarruf edecek uygulamalar getireceğiz. Tüm çalışmalar üye odaklı olacak" diye konuştu.

'Çözümü sonuna kadar destekliyoruz
Hükümetin başlattığı çözüm sürecinin sonuna kadar destekçisi olacaklarını belirten Çağlar, "Süreç başladığından bu yana bakın kötü haber gelmiyor. Bu bile bir kazanım. Bölgeye yatırım için üyelerimizi destekleyeceğiz" dedi. Yassıada ile ilgili çalışmalara katkı sağlamak istediklerini de vurgulayan Çağlar, "Yassıada Türkiye için çok önemli. Bu nedenle oraya ilk tuğlayı koymaya hazırız" diye konuştu.

Özgüven kazanıldı
Türk iş dünyasının tercih edilen marka haline geldiğinin altını çizen Çağlar, son yıllarda ülke olarak en büyük kazançlarının 'özgüven' olduğuna dikkat çekti. İTO'nun taşın altına elini koyan bir oda olacağını vurgulayan Çağlar, "İşte tüm bu hedeflerim, hayallerim, projelerim yani sözün özü, gönlümdeki İTO için İstanbul Ticaret Odası Başkanlığı'na adayım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük hedeflerle İTO'ya adayım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN