Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gelişmiş piyasaların gözü Türkiye'de

Giriş Tarihi: 25.4.2013

Gelişmiş piyasalardaki düşük ekonomik büyüme potansiyelinden dolayı yatırımcıların dikkatinin Türkiye'de olduğunu ifade eden Dubai Starr Sigorta Genel Müdürü Göktuğ Gür, Türkiye'ye olan ilginin ve beklentinin artarak devam edeceğini belirtti

Dubai Starr Sigorta Genel Müdürü Göktuğ Gür, Türkiye pazarına bakışları ve hedefleri konusunda açıklamalarda bulundu. Sigorta sektörünün yabancı yatırımcılar için önemli ve cazip bir destinasyon haline geldiğini söyleyen Gür,gelişmiş piyasalardaki düşük ekonomik büyümenin Türkiye'ye olan ilginin süreceğini gösterdiğini ifade etti. Göktuğu Gür sözlerine şu şekilde devam etti: "Orta vadede Türkiye sigorta sektörü, diğer sektörlerin başarısını takip ederek, kendi coğrafyasında lider ve belirleyici konumunda olacaktır. Dubai Starr Sigorta da, kendi belirlediği alanlarda, Türk sigorta sektörünün devam eden gelişme ve büyümesinin mimarlarından biri olmayı amaçlıyor." Dubai Starr Sigorta'nın butik bir piyasa şirketi olarak acenteleri ile büyümeye devam edeceğini belirten Genel Müdür Gür, "Rekabet etmeyi seçtiğimiz bireysel ve kurumsal branşlarda, Türkiye'de mevcut bütün dağıtım kanallarını kullanarak, sektörün profesyonel aracılarına güvenilir ve stratejik bir sigorta çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

'ÖNCELİĞİMİZ İNŞAAT, HAVACILIK VE SORUMLULUK'
İnşaat,havacılık ve sorumluluk sigortası branşlarını öncelikli alanları olarak belirlediklerini ifade eden Gür, "İnşaatta yurtiçine ek olarak, Türk firmalarının Irak ve Kuzey Afrika'da yaptıkları projelerde de çözümlerle iş adamlarımızın yanında olmayı hedefliyoruz. Risk mühendislerimiz ve teknik departmanlarımız gelen Türk yatırımlarını değerlendirmeye başladılar" dedi. Starr Insurance'ın havacılık konusunda deneyimini vurgulayan Gür, "Bizim piyasamız havacılık risklerimiz için şimdiye kadar yurtdışı merkezli çözümler üretmiştir" dedi.

SORUMLULUK SİGORTALARI HIZLA GELİŞİYOR
Sorumluluk sigortalarının Türkiye sigortacılık piyasasında son beş sene içerisinde en çok gelişen branşlardan biri olduğunu ifade eden Göktuğ Gür, "Şirketlerimizin konuya olan ilgisi ve yatırımlarına rağmen hâlâ boşluk olan pek çok alt branş mevcut. Genel sorumluluk ürünlerine ek olarak, sektördeki şirketlerimizin şimdiye kadar aktif olarak eğilmediği alanlarda da ürün çalışmalarımız devam ediyor" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelişmiş piyasaların gözü Türkiye'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN