Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yiğit Akü Amerika kıtasında

Yiğit Akü, uluslararası savunma sanayinde Türk mühendisliğinin başarısını yaygınlaştırıyor. Şirket, Avrupa’da Fransa’dan sonra, İspanya ve Kanada, son olarak da Şili ordularına da akü tedariki gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 25.4.2013 10:22
Askeri amaçlı olarak talep edilen özel ürünleri, Ar-Ge Merkezinin yaptığı çalışmalarla uluslararası savunma sanayii platformuna taşıyan Yiğit Akü mühendisleri, Avrupa'nın ardından Amerika Kıtası'na da ulaştı. Fabrikadaki teknolojik yatırımların yanında kendi Ar-Ge merkezinin yaptığı teknolojik geliştirmeler ile global tedarikçi olarak yurt dışında boy gösteren Yiğit Akü, Fransız ordusunun ardından şimdi de İspanya, Kanada ve Şili ordularına çeşitli ürünlerle tedarikçi oldu.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yiğit Akü Genel Müdürü Hulki Büyükkalender, yüksek teknoloji kullanımının yanı sıra, savunma sanayine yönelik özel tasarımları ve askeri alanlardaki ürünleri akredite laboratuvarında farklı ortam ve vibrasyon şartlarına göre simüle ederek geliştirdiklerini söyledi.

20 milyon dolar yatırım ile hayata geçirdiği elektrikli araçlar için batarya üretim tesisi ile kısa bir süre zarfında Türkiye'nin ilk lityum iyon akü üreticisi olarak küresel rekabetteki yerini almaya hazırlandıklarını kaydeden Büyükkalender, söz konusu yatırımın sadece elektrikli araçlar için değil, savunma sanayinde ve mobil uygulamalarda hali hazırda tamamı ithalata dayalı ihtiyacın, alternatif yerli üretim olarak katma değer sağlamasını hedeflediklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yiğit Akü Amerika kıtasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN