Hayret: IMF 'büyü' diyor!

Giriş Tarihi: 26.4.2013

İnsansız ekonomi, kemer sıkma ve ölüm diyetiyle bilinen IMF, küresel krizde strateji değiştirdi. IMF, ekonomiyi soğutmaya çalışan AB'ye büyüme politikası önerdi

Verdiği kredinin geri dönüşünü garanti altına almak için hükümetlere yıllardır 'kemer sıkın' talimatı veren Uluslararası Para Fonu (IMF), küresel krizle ezberini bozdu. Her aşamada, insansız ekonomi ve ölüm reçeteleri yazan IMF'nin Birinci Başkan Yardımcısı David Lipton, kurumun klasik yöntemleri artık bırakmaya niyetli olduğunun işaretlerini verdi. Londra'da bir toplantıya katılan IMF'nin Birinci Başkan Yardımcısı David Lipton, uzun süreli bir durgunluk ihtimali bulunduğu için Avrupalı yetkililerin bölgeye ilişkin ekonomik büyüme beklentilerini güçlendirmek amacıyla harekete geçmeleri gerektiğini söyledi.

BÜYÜME TAHMİNİ RİSKE GİRDİ

Lipton, Euro Bölgesi'nde gelecek yıl yeniden büyümeye geçileceği yönündeki tahminlerinin riske girdiğini ifade ederek, "Hükümetlerin politikaları daha fazla büyüme amaçlı olmalı" dedi. Avrupa'da durgunluk yaşanması riski bulunduğuna dikkat çeken Lipton, "Durgunluğun hanehalkı, şirketler, bankalar ve diğer temel kurumlar üzerinde çok ciddi etkileri olabilir. Bu nedenle, tehlikeli durumdan kararlı bir biçimde kurtulabilmek için AB'nin ekonomisini yöneten yetkililer büyüme beklentilerini güçlendirmek için hemen harekete geçmeliler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayret: IMF 'büyü' diyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN