1000 MW-1 milyar $-1000 iş

Doğtaş'ın sahibi Doğanlar Yatırım Holding, rotayı enerji sektörüne çevirdi. 1000 MW'lık yatırım için kolları sıvayan şirket, 5 yılda 1 milyar $'lık yatırımla 1000 kişiye iş yaratacak

Giriş Tarihi: 27.4.2013
Geçen yıl Kelebek Mobilya'yı bünyesine katarak dikkatleri üzerine çeken Doğanlar Yatırım Holding, yatırım gücünü enerji sektörüne yönlendirdi. Holding, 5 yılda başta enerji olmak üzere 5 sektöre 1 milyar dolarlık yatırım yapacak. Bu yatırımlarla enerjide 1000 MW'lık güce ulaşmayı hedefleyen holding, 1000 kişiye istihdam sağlayacak. Doğanlar Yatırım Holding Başkanı Davut Doğan, "Geçen yıl ciromuz 270 milyon oldu. Bu yıl hedefimiz 400 milyon lira" dedi. Doğan, tarımdan enerjiye, inşaattan mobilyaya kadar birçok projeyi aynı anda yönettikleri bilgisini verdi.

KUFTA restoranI AÇILIYOR
Çanakkale Biga'da Kufta ismiyle köfte restoranı açtıklarını anlatan Davut Doğan, 5 yıl içinde 100 Kufta restoranı açacaklarını söyledi. Doğan, süt ve süt ürünleri üretimine 10 milyon, inşaat sektörüne de 20 milyon dolarlık bütçe ayırdıklarını vurguladı.

'DAMATLARA HOLDİNGDE İŞ VERMİYORUZ'
Davut Doğan, geliştirdikleri aile anayasası ile 6 kardeşin eşlerinin ve damatların holdingde çalıştırılmadığını belirtti. Doğan, ayrıca büyüme stratejileri doğrultusunda THY eski Genel Müdür Yardımcısı Kazım Çalışkan'ın CEO olarak görevlendirildiğini söyledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1000 MW-1 milyar $-1000 iş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN