Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günaydın Katar'la uçacak

Ünlü et restoran zinciri Günaydın, Katarlı bir fonla masaya oturdu. 80 ülkede büyümek istediklerini söyleyen patron Cüneyt Asan, "Hedefim 5 bin restoran" dedi

Giriş Tarihi: 27.4.2013
Ünlü et restoran zinciri Günaydın, yurtdışına yabancı ortakla açılma kararı aldı. Bu kapsamda Katar'ın en büyük fonlarından biriyle masaya oturan şirket, 80 ülkede restoran açmayı planlıyor. Hali hazırda Azerbaycan'da 2 Türkiye'de ise 43 restoranı bulunan Günaydın, yeni dönemde ilk yatırımını ise Londra'ya yapacak. Özellikle Avrupa ve Ortadoğu pazarında büyümek istediklerini ifade eden Günaydın Et kurucu ortaklarından Cüneyt Asan, şunları söyledi: "Dünyanın önde gelen birçok fonu kapımızı çaldı. Ancak şu an Katarlılar'la ilerlemeyi düşünüyoruz. Bundan sonraki oyun alanımız dünya olacak. Benim hedefim ölmeden önce dünyada 5 bin adet restoran açmak. Bunu başaracağız." Ortaklık görüşmelerinde sona gelindiğini ifade eden Asan, "Yurtdışı için agresif bir büyüme planımız var" diye konuştu.

ETE HAYRAN KALDILAR

Asan, yabancı fonların etlerinin tadı ve kalitesine de hayran kaldığını ifade etti. Asan, "Türk mutfağı başka bir lige yükseliyor. Bunda Günaydın olarak bizim de büyük katkımız olduğunu düşünüyorum" dedi.

YENİ RESTORANLAR İÇİN AKADEMİ KURUYOR
Yeni restoranların istihdam açığı için özel bir eğitim projesi oluşturulmuş. Cüneyt Asan, "Kısa sürede onlarca Günaydın açma hedefimiz var. Buralara usta yetiştirmek için 'Kasap Academy' adını verdiğimiz özel bir çalışmamız olacak. Zaten restoranlarımız okul gibi çalışıyor. Türkiye'nin dört bir yanından staj başvurusu alıyoruz. Ayrıca yüksek okullarda da kasaplık ve et pişirme teknikleri üzerine bölümler açılmasını sağlayacağız" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günaydın Katar'la uçacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN