Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bankalarla savaşan başkana haciz şoku

Banka mağdurlarının haklarını arayan Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya’nın aracına el konuldu.

Giriş Tarihi: 29.4.2013 09:37 Güncelleme Tarihi: 29.4.2013 13:51
Kaya uygulanan haciz işleminin bankanın kendisinden habersiz açılan ek hesaptan kaynaklandığını iddia etti.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya haciz şoku yaşıyor. Rekabet Kurulu tarafından 1.1 milyar liralık ceza kesilen 12 banka arasında bulunan bir banka Kaya'nın aracına haciz koydu.

Star gazetesinden Hüseyin Özay'ın haberine göre; Kaya söz konusu haczi, izinsiz olarak açılan ek hesaptan kaynaklanan faiz alacağından kaynaklandığını iddia etti. Tüketicilerin hakları için yoğun bir çaba harcayan Tüketiciler Birliği Başkanı Kaya, Rekabet Kurulu'nun 12 bankaya 1.1 milyar liralık para cezası vermesinin ardından yaptığı açıklamada kurulu tebrik etmiş ve kurula 'Bankaların peşini bırakmayın' çağrısı da yapmıştı.

Kaya'nın açıklamasından bir gün sonra da aracına haciz konulduğu öğrenildi. Haciz kararının peşine düşen Nazım Kaya, yaptığı araştırmalar sonucunda ise haciz işleminin, 2008 yılında banka tarafından kendisinden habersiz olarak açılan ve ek hesap olarak bilinen kredili mevduat hesabından kaynaklandığını iddia etti.

Aracını hurdaya çıkardı

Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, banka mağdurların haklarını ararken kendisinin de banka mağduru olduğunu söyledi.

Nazım Kaya, haciz işlemi üzerine aracını hurdaya çıkardığını da kaydetti. Kaya, tüketicilerin haklarını bundan sonra da aramaya devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bankalarla savaşan başkana haciz şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN