Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KOBİ'den nano sıva

IsoVoLL, yalıtım sektöründe çığır açan bir buluşa imza attı. Firma, TÜBİTAK desteğiyle nanoteknolojik sıvalar geliştirdi. Elektrik ve yakıt harcamalarını % 50 azaltan sıva, yangına karşı da koruyor

Giriş Tarihi: 30.4.2013
Hızla büyüyen yalıtım sektörüne mucit KOBİ'ler de el attı. IsoVoLL firması TÜBİTAK'ın da desteğiyle Türkiye'nin ilk nanoteknoloji yalıtım sıvalarını geliştirmeyi başardı. Üretilen sistem elektrik ve yakıt harcamalarında yüzde 50'lere varan tasarruf sağlıyor. Köpük olarak bilinen parçalı yalıtımın aksine bu sistemde tüm bina tek bir ürünle kaplanıyor. Böylece parçalı sistemlere göre, ağırlıkta birkaç ton tasarruf imkânı sağlanıyor. Genel Müdür Gökhan Güvener, "Yalıtım sıvası su itici ve bin 300 dereceye kadar yanmayan malzemeden oluşuyor" dedi.

KURUMASI SADECE 2 SAAT SÜRÜYOR
Hedeflerinin yalıtım sıvaları konusunda dünyada tanınan bir markaya dönüşmek olduğunu ifade eden Güvener, "Ambalajı açıldığı andan itibaren kullanıma hazır bir ürün olduğundan, işçilikten ve zamandan tasarruf sağlıyoruz. Delik, dübel ve yapıştırma gibi işlemlere de gerek yok. Sıvanın kuruması sadece 2 saat sürüyor" dedi.

YANGINA KARŞI DA KORUYOR
Sıvanın yangına karşı da koruma özelliği var. Direkt olarak aleve maruz kaldığında dahi tutuşmuyor, zehirli gaz salınımı yapmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KOBİ'den nano sıva
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN