Çalık Enerji 3 ihale kazandı

Uzun yıllardır Türkmenistan'da tekstil, inşaat ve enerji alanlarında faaliyet gösteren Çalık Holding, Türkmenistan'da 3 adet doğalgaz tribünlü elektrik santrali inşa edecek.

Giriş Tarihi: 1.5.2013 16:24
Türkmenistan Enerji ve Sanayi Bakanlığına bağlı Türkmenenergo kurumunun açtığı ihaleyi kazanan Çalık Enerji, 3 santrali toplam 421 milyon 475 bin dolara inşa edecek. Ahal vilayetinin Ak buğday ilçesi, Lebap vilayeti Serdarabat ilçesi ve Mari vilayetinin Saparmurat Türkmenbaşı beldesinde inşa edilecek olan elektrik santrallerin inşaatına mayıs ayı içerisinde başlanacak.

Sırasıyla 149,2 megawatt, 146,7 megawatt ve 141,7 megawatt elektrik üretim kapasitesine sahip olacak santrallerin inşaatının şubat 2014'de tamamlanması öngörülüyor.

Bu ülkede daha önce 6 tane elektrik santrali inşa eden Çalık Enerji, başkent Aşkabat'a istikrarlı elektrik enerjisi sağlanması ve tüm ülkenin elektrik enerjisi sektörünün modernleştirilmesiyle ilgili projenin ilk aşamasının ihalesini kazandı.

Bu arada Türkmenistan, İran ve Afganistan'a elektrik ihraç ediyor ayrıca, Tacikistan, Pakistan ve Ermenistan'a elektrik ihraç etme hazırlıkları yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalık Enerji 3 ihale kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN