Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Total'den istasyon harekâtı

Fransız Total, bayiden istasyon satın alacak. Genel Müdür Antoine Tournand, "2018'e kadar istasyonların yüzde 15'ine sahip olacağız. Hedefimiz % 50 büyüme" dedi

Giriş Tarihi: 5.5.2013
Ortadoğu ve Avrupa'daki tüm istasyonlarını çevreci anlayışla yenileyen Fransız petrogaz devi Total Oil, Türkiye'de yeniden yapılanmaya gidiyor. Türkiye'nin Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki en büyük pazarları olduğunu belirten Total Oil Türkiye Genel Müdürü Antoine Tournand, artık istasyonlara kendilerinin sahip olacağını söyledi. Şu anda Türkiye çapında 430 istasyonları bulunduğunu anlatan Tournand, "Bu sayı 2018'e kadar 500'e çıkacak. Bugün bu istasyonların yüzde 98'i bayilere ait. Yeni uygulamayla bunların bir kısmına kendimiz sahip olacağız. 2018'e kadar yüzde 15'i bizim kontrolümüze geçecek. Bunun bir kısmını yeni açacağız, bir kısmını da bayilerden satın alacağız" diye konuştu. Geçen yıl Türkiye cirosunun 2.6 milyon doları aştığını söyleyen Tournand, 2018'e kadar gelirlerde yüzde 50 büyüme hedeflediklerini ifade etti.

ŞİRKET ALABİLİRİZ
Tournand, yıllık 1.4 milyon ton satışla geçen yıl yüzde 10 büyüdüklerini belirterek, "Türkiye'nin bizim için özel bir yeri var. Avrupa dışında dünyadaki en büyük 5'inci pazarımız" dedi. Tournand, sürdürülebilir büyüme için pazarda şirket satın almak açısından yeni fırsatları da değerlendirdiklerini vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Total'den istasyon harekâtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN