Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E.C.A ürünleri tasarruf ettiriyor

E.C.A enerji verimliliği alanında çalışmalarını daha da yoğunlaştırdı. Şirket satışa sunduğu Confeo Premix yoğuşmalı kombiyle yüzde 107'yi aşan verim sağlarken termostatik radyatör valfi kullanımı ile de yüzde 30'a varan oranda tasarruf ettiriyor

Giriş Tarihi: 8.5.2013
Küresel ısınmanın gündemi fazlasıyla meşgul ettiği günümüzde, "Yenilenebilir Enerji" konusu önemini gün geçtikçe artırıyor. Şirketler de çalışmalarını verimli enerji üzerine yoğunlaştırıyor. Üretimi Manisa'daki tesislerinde gerçekleştirilen E.C.A. da enerji verimliliği konusundaki çalışmalarını daha da artırıyor. Şirket satışa sunduğu Confeo Premix yoğuşmalı kombiyle yüzde 107.5'e varan verim sağlarken termostatik radyatör valfi kullanımı ile de yüzde 30'a varan oranda tasarruf ettiriyor. Güneş enerjisinden de daha fazla verim elde etmeyi hedefleyen şirket bakır boru ve bakır kanatlı, sellektif yüzeyli, kaliteli ve yüksek verimli güneş kollektörlerini kullanıcısına sunuyor.

MERKEZİ SİSTEME ENTEGRE
Yenilenebilir enerji kaynaklarında çalışmalarını sürdüren E.C.A. merkezi ısıtma sistemlerine entegre edilebilen güneş enerjisi sistemleri ve boylarıyla her sisteme uygun çözümler üretiyor. Güneş enerjisinden maksimum verimlilikte faydalanılmasına olanak sağlayan bakır boru ve bakır kanatlı, sellektif yüzeyli, kaliteli ve yüksek verimli güneş kolektörlerini kullanıcısına sunuyor. Seçici yüzeyli güneş kolektörleri, güneş ışığını seçici yüzeyli olmayan siyah boyalı kollektörlere kıyasla yaklaşık yüzde 50 oranında daha fazla tutuyor. Ayrıca seçici yüzeyli kolektörlerin kullanım ömürleri de seçici yüzeyli olmayanlara kıyasla daha uzun süreli olup, bakım ve doğru işletme şekliyle yaklaşık 15 yıla varan çalışma ömrüne sahip olabiliyor. Özellikle yurt, otel, hastane gibi sıcak kullanım suyu ihtiyacının fazla olduğu yerlerde güneş enerjisi sistemlerinin merkezi ısıtma sistemlerine entegre edilmesiyle yüksek oranda yakıt tasarrufu sağlanıyor. Güneş ışınlarının daha dik açıyla geldiği yaz aylarında kullanım suyu ısıtması ağırlıklı olarak güneş kolektörleriyle yapılabiliyor. Geçiş ayları olan bahar ve kışta güneş enerjisine takviye olarak gerektiğinde kazan devreye girerek boyler içindeki kullanım suyu ısıtılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E.C.A ürünleri tasarruf ettiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN